featured

Askere gitmek için zayıfladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ümit Yorulmaz -Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde manavlık yapan genç, askere gitmek için 3 ayda 30 kilogram verdi. Kamuflajı giyebilmek için 20 kilogram daha vermeyi hedefliyor.

Enes Rençber(19), Ağustos ayında askerlik muayenesine gitmeden 15 önce, 127 kilograma ulaşan fazla kilolarından kurtulmak için rejim ve spor yapmaya başladı.
Süresi gelince, İnebolu askerlik şubesine giderek muayene oldu. Burada 111 kilogram çıktı. Asker olabilmesi için hala 34 kilo fazlası olduğunu öğrenen Rençber, askere gidebilmek için rejim yapıp, spora devam etme kararı aldı.
Geçen üç aylık sürede 30 kilo zayıflayan Rençber, 97 kilograma kadar düştü. Askere gidebilmek için 20 kilo daha vermesi gerekiyor. O yüzden hedefi, 77 kiloya kadar inmek.
-”Askere gitmek ve komando olmak istiyorum”-

Enes Rençber, AA muhabirine yaptığı açıklamada, muayeneye gitmeden önce 127 kilo olduğunu belirterek, ”Askerlik muayenesine gitmeden rejime başladım. Muayeneye gittiğimde, 111 kiloya kadar düştüm. Şubeden bana 34 kilo fazlan var dediler. Şu an 97 kiloya kadar düştüm. Bir an önce askere gitmek ve komando olmak istiyorum” diye konuştu.
Fazla kilolarından kurtulma formülünü de açıklayan Rençber, ”Üç ay içinde ekmek, pilav ve makarnayı yemedim. Manav olduğum için çalışarak, yürüyerek ve spor yaparak kilolarımdan kurtuldum” ifadesini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!