1. Haberler
  2. BATI KARADENİZ
  3. Amasra’da velilerden ücretsiz servis talebi

Amasra’da velilerden ücretsiz servis talebi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amasra’da, depreme dayanaklı olmadığı gerekçesiyle yıkım kararı alınan okuldan başka bir okula nakledilen öğrencilerin velileri, ücretsiz servis talebinde bulundu.

Kaleşah İlköğretim Okulu’nun, mayıs ayında yapılan incelemede depreme dayanıklı olmadığı tespit edilerek yıkım kararı alınmasının ardından Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu’na nakledilen öğrencilerin çoğunluğunun okula halk otobüsleriyle gitmek zorunda kalmasına veliler tepki gösterdi.

Eski Okul Aile Birliği Başkanı Betül Cingöz, Kaleşah İlköğretim Okulu bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, aralarında 5.5 yaşında öğrencilerin de bulunduğu çocukları, güvensiz ve tehlikeli bir şekilde halk otobüsleriyle okula göndermek zorunda kaldıklarını söyledi.

Öğrencilerin kimi zaman ayakta, kimi zaman sıkışık bir şekilde halk otobüsleriyle okula gidip geldiklerini anlatan Cingöz, ”Öğrencilerin taşımalı eğitimde olduğu gibi devlet güvencesiyle taşınmasını istiyoruz. Bu talebimizi bildiren 250 öğrenci velisi imzasının yer aldığı dilekçemizi valilik makamına iletilmek üzere Amasra Kaymakamlığı’na teslim ettik. Sorunumuza çözüm bulunana kadar eylemlerimize devam edeceğiz, Tepki amacıyla çocuklarımızı bugün okula göndermedik” dedi.

Öğrenciler ve veliler, hazırladıkları pankartlar ve sloganlarla duruma tepki gösterdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü