Ahmet Yaşar Zengin İSTAMONU ailesine katıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her geçen gün yayın ağını geliştiren ve gücüne güç katan gazeteniz İstamonu, yazar kadrosuna güçlü bir kalemi daha kazandırdı.
Akademisyen-Yazar Ahmet Yaşar Zengin artık Gazete İstamonu’da…

Yazar ilk yazısıyla gelecek hafta 4. sayfadaki köşesinde sizlerle buluşacak.
Kısaca Ahmet Yaşar Zengin

Akademik kariyerinde Kastamonu Üniversitesi rektör danışmanlığı da bulunan Zengin, halen Mevlana Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Türkçenin Eğitimi Öğretimi Bölümünde öğretim görevlisi.
Akademisyenliğinin yanı sıra kapsamlı bir yayıncılık kariyerine de sahip olan Zengin, aralarında Şehit Şerife Bacı, Yeni Ufuklar, Kastamonu Sözcü Gazetesi, Kastamonu Postasının da olduğu çeşitli gazete ve dergilerde üst düzey yöneticilik ve yazarlık yaptı.
Ahmet Yaşar Zengin’in 2012 yılına kadar çeşitli Eğitim fakültelerinde ders kitabı olarak okutulan, “Türkçe Dersi Eğitimi Özel Öğretim Yöntemleri I-II ve Çocuk Edebiyatı” olmak üzere toplam 11 kitabı bulunuyor. 1954 Trabzon doğumlu olan Zengin evli ve iki çocuk babasıdır.

ÖZGEÇMİŞ
1954 yılında Trabzon ili Çaykara ilçesi Maraşlı köyünde doğdu. İlkokulu köyde, ortaokulu Çaykara’da, liseyi Of’ta bitirdi. 1978 yılında Erzurum Kâzım Karabekir Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünden mezun oldu. 1979–1996 yılları arasında değişik okullarda Türkçe – edebiyat öğretmenliği ve 8 yıl idarecilik yaptı. 1992 yılında Anadolu Üniversitesi’nde lisans tamamladı. 1996 yılında G.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Edebiyatı bilim dalında yüksek lisans yaptı. Ankara’da “Eğitimde Yeni Mahalle ” dergisinin yayın kurulu başkanlığını yürüttü. 1997 yılında “Kastamonu Havadis” ve 2002 yılında “Kastamonu Candaroğlu” gazetelerinin kurucuları arasında yer aldı ve her iki gazetenin sorumluğunu üstlendi. Kastamonu “Şehit Şerife Bacı ” ve “ Yeni Ufuklar” dergilerinin editörlüğünü yaptı. “Kastamonu Sözcü” gazetesinde 2010 yılına kadar köşe yazarlığı yaptı. Ulusal İnternet gazetesi “Kastamonu Postası” nda köşe yazarlığı yapıyor. 2002–2006 yılları arasında “Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti” yönetim kurulunda görev aldı. 2004 yılından beri “Kastamonu Üniversitesi Kurma ve Geliştirme Derneğinin Kastamonu şubesi başkanlığını”, 2012 yılına kadar yürüttü. Çeşitli Eğitim fakültelerinde ders kitabı olarak okutulan, “Türkçe Dersi Eğitimi Özel Öğretim Yöntemleri I-II ve Çocuk Edebiyatı” olmak üzere toplam 11 kitabı vardır. Eylül 2011’de “Kastamonu Üniversitesi Rektör danışmanlığına” getirildi.
Mevlana Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Türkçenin Eğitimi Öğretimi Bölümünde öğretim görevlisidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!