featured

Kastamonu, EMITT Fuarı’na hazırlanıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EMITT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat) Fuarı 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında açılacak

Bu yılki konuk ülkenin Arjantin olacağı Fuara, Kastamonu Valiliği bünyesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Abana, Araç, Daday ve Pınarbaşı belediyeleri de katılacak.

Latin Amerika’da kuzeyden güneye geniş bir coğrafyayı kaplayan Arjantin,
2013 EMITT Fuarı’nın konuk ülkesi olarak doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini Türkiye’de fuar ziyaretçilerine tanıtacak. Karşılıklı olarak vize uygulaması bulunmayan Türkiye ve Arjantin arasındaki ilişkilerinin gelişme göstermeye başlamasının son halkası 2013 EMITT Fuarı olacak.

Saklı hazine Arjantin

Fuarı ziyaret eden turizm profesyonelleri ve Arjantin’i daha yakından tanımak isteyen ziyaretçiler, Latin Amerika’nın en renkli ülkelerinin başında gelen Arjantin’in saklı hazinelerini keşfetme fırsatını yakalayacaklar.

Arjantin’in Türkiye’de yaygın olarak futbol ve tango ile tanındığını dile getiren Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın, ancak Arjantin’in uluslararası şöhrete sahip futbol ve tangosu kadar önemli doğal, tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olduğunu, EMITT Fuarı‘nı ziyaret edenlerin Arjantin’in zenginlikleri karşısında hayretlerini gizleyemeyecekleri belirtiyor.

İki ülke uzak değil, yakın

İki uzak kıtada yer alan Türkiye ve Arjantin arasında kültürel ve sosyal anlamda büyük benzerlikler olduğunu ifade eden Aydın, Arjantinli turistlerin de bu yakınlığı anladıklarını ve son iki yıl içinde Türkiye’ye gelen Arjantinli turist sayısının yüzde 30 artış kaydederek 27 bini aştığını belirtiyor. Aynı şekilde Arjantin’de de daha fazla Türkiyeli turist görmek istediklerini söyleyen Aydın, 2013 EMITT Fuarı‘nın bu konuda Arjantin’e büyük katma değer sağlayacağına vurgu yapıyor.

Dünyanın 5. büyük fuarı

Dünyada ve Türkiye’de turizmde öne çıkmak isteyen beldeler, kalkınma ajansları, turizm firmaları ve sektör profesyonelleri her yıl EMITT Fuarı‘nda düzenli olarak boy gösteriyor. 2013 yılında çok daha geniş katılımla yeni bir rekora imza atmaya hazırlanan EMITT Fuarı’na 2012 yılında dünyanın 62 ülkesi ve Türkiye’nin 150 şehir ve turizm beldesinden katılım gerçekleşmiş, 60.500 m2 fuar alanını 4.500 uluslararası katılımcı, 57.000 profesyonel ve 71.000 tatilci ziyaret etmişti. 2011 yılına kıyasla toplam ziyaretçi sayısında yüzde 12 oranında artış gerçekleşmişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!