Abana Sabahat Mesut Yılmaz MYO inşaatı tamamlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Üniversitesi (KÜ), Abana Sabahat Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu inşaatının tamamlandı

Abana Belediye Başkanı Rıdvan Oyar,Harmason mevkisinde hayırseverler Ender Yılmaz, Mustafa Yılmaz ve Şinasi Yılmaz tarafından 2 yıl önce temeli atılan ”Abana Sabahat Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu”nun ilçeye sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan katkı sağlayacağına inandığını söyledi.
Oyar, okulun yaklaşık maliyetinin 5 milyon lira olduğunu belirterek, binada 6 adet salon, kütüphane, öğrenci kantini, açık ve kapalı kafeterya, laboratuvar, öğretim görevlileri için oda ve 27 adet dersliğin yer aldığını ifade etti.
Okulun yan tarafında bulunan sağlık ocağı ile atıl durumdaki orman tesislerini de okul bünyesine kattıklarını vurgulayan Oyar, şöyle konuştu:
”Okulun inşaatı tamamlandı. Çevre düzenleme çalışmalarıyla binanın iç kısımlarında çalışmalar yapılıyor. 2013-2014 eğitim öğretim yılında okul faaliyete geçecek. İlçemize bu gurur ve heyecanı yaşatan Yılmaz ailesine, teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

-”Bölümler belirlendi”-

Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nur Belyakalı ise yüksekokulun bölümlerinin Yapı Denetimi, Doğalgaz, Sihhi Tesisat Teknolojisi, Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, İnternet ve Ağ Teknolojileri, Sulama Teknolojisi, Yapı Yalıtım Teknolojisi ve Endüstriyel Kalıpçılık olarak belirlendiğini söyledi.
Bölümler belirlenirken ülke, bölge ve ilçe özelinde değerlendirmelerin yapıldığını aktaran Belkayalı, ”Abana Sabahat Mesut Yılmaz Meslek Yüksek Okulunda günümüzde talep gören ve eleman ihtiyacı olan bölümler tercih edilmiştir. Yaşam kalitesini artırıcı ve ekonomik anlamda ilçeye önemli katkılar sağlayacağı düşünülen bölümler, öğrencilerin mezun olmasıyla ilçenin vizyonunu genişletecektir” diye kaydetti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!