1. Haberler
  2. EĞİTİM
  3. Mustafa Şerbetci İlkokulu ISO belgesi Aldı

Mustafa Şerbetci İlkokulu ISO belgesi Aldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnebolu’da Mustafa Şerbetci İlkokulu’na, ”ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” verildi.

Okul Müdürü Mehmet Keskin, Kaymakam Gökhan Görgülüarslan’ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, okullarında yaklaşık 1 yıldır ISO belgesi almak için çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, belgelendirme şirketi Bureau Veritas’ın denetçisi Metin Şenyurt tarafından yapılan denetleme sonucunda, okulun ISO standartlarına olduğunun tespit edildiğini belirtti.
Yaptıkları araştırmaya göre Karadeniz bölgesinde ISO belgesine sahip tek okul olduklarını belirlediklerini aktaran Keskin, ”Sahip olduğumuz kaliteyi düşürmeden, bundan sonra daha büyük hedefler planladık. Her alanda başarılı bir okul olacağız” dedi.
Keskin, belgenin 2015 yılına kadar geçerli olduğunu vurgulayarak, belgelendirme şirketi tarafından okulda her yıl denetleme yapılacağını kaydetti.
Kaymakam Gökhan Görgülüarslan da, okulun ISO belgesine layık görülmesi nedeniyle mutluluk duyduğunu ifade ederek, ”Tabii ki bu kaliteyi yakalamak kadar, sürdürmek de önemli. Sağolsunlar İnebolu’ya güzel bir okul kazandırmışlar. Okulu yaptıran Mustafa Şerbetci’ye ve diğer hayırseverlerimize teşekkür borçluyuz” dedi.
Konuşmaların ardından Müdür Keskin, Kaymakam Gökhan Görgülüarslan’a ISO belgesinin bir örneğini takdim etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü