featured

Yazarların imza günü mutluluğu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çıkardığı ilk şiir kitabının tüm telif hakkı gelirini TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan Şair Yasemin Ünlü ve Araştırmacı -Yazar Erdal Arslan, İstanbul’da düzenledikleri imza töreni ile kitap severlerle bir araya geldi.

8 Aralık Cumartesi günü Cide Çayüstü Köyü Güzelce Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin İstanbul Tuzla’da, 9 Aralık Pazar günü Pelitovası Dernekler Birliği’nin İstanbul Ataşehir’de düzenledikleri imza töreni kitap severler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.
Şair Yasemin Ünlü ilk kitabı olan “Elma Şekerinden Düşler” kitabıyla sanatseverlerin huzuruna çıkarken, İSTAMONU yazarlarından Erdal Arslan, “Kerpiçten Cami Yakışmaz” adlı kitabı başta olmak üzere tüm eserleri ile imza töreninde okurlarıyla buluştu.

Arslan: Türkiye’de bir ilk

Yazar Erdal Arslan, “ Yıllardır Kastamonu’nun yerel ve tarihi değerlerine sahip çıkılsın, bilinsin diye kitaplar yazıyorum. Kastamonu Çocuk Hikayeleri Serisi bilmediğimiz değerlerimizi geleceğimiz olan çocuklarımıza öğretebilmenin en güzel yolu. Kerpiçten Cami Yakışmaz kitabı ise serinin ilk kitabı. Bu çalışma Kastamonu’da değil Türkiye’de bir ilktir ve yakın zamanda tüm dikkatleri üzerine çekecek, ses getirecek anlamlı bir çalışmadır. Umarım bu çalışmaya gereken değer verilir ve biz de 20’şer kitaptan oluşan 100 seriyi istediğimiz kalite ve zamanda çıkarma fırsatı yakalarız.” Dedi.

Ünlü: Gelirimizi Mehmetçik Vakfı’na bağışladık

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen “Türkiye Sevdası” yarışmasında birincilik ödülü alan ve ilk kitabını yayınlayan Yasemin Ünlü ise; “İnsanların düşüncelerini, duygularını anlattığı farklı yollar vardır. Erdal Arslan yazılarıyla, Nurcan Şahin yaptığı haberlerle, köşe yazılarıyla, ben de şiirle anlattım bütün duygularımı, düşüncelerimi ve memleketim Kastamonu’yu. Mehmetçik Vakfı şehit ailelerine yardım eli uzatan bir vakıftır. Bu vatan Mehmetçiğe ve ailelerine çok şey borçludur. Ben de iki erkek evlat yani 2 mehmetçik annesi olarak, çıkan kitabımın tüm telif hakkı gelirlerini, Başak Ajans Yayınları da tüm satış gelirlerini bu duygu ve düşüncelerle TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışladık. Daha kitap çıkar çıkmaz Cidelilerce gösterilen bu ilgi ve alaka bizleri duygulandırdı. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum, kutluyorum” dedi.

İmza ve söyleşi etkinlikleri önümüzdeki günlerde de hem İstanbul’da bulunan Cide Derneklerinde hem de Kastamonu’nun tüm ilçelerinde yapılmaya devam edilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!