”Verem” ile ”Obezite ve Diyabet” yarışmaları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

”Verem” ile ”Obezite ve Diyabet” konularında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen törene Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Uyanık, Halk Sağlığı Müdürü Yüksel Kutlu, İl Sağlık Müdürü Metin Öztürk, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Köse ve öğrenciler katıldı.
İl Sağlık Müdürü Öztürk, törende yaptığı konuşmada, veremin hala yaşayan bir hastalık olduğu belirterek, insanların bu hastalık konusunda bilinçli ve şuurlu olması gerektiğini söyledi.
Her yıl Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası’nın düzenlendiği ifade eden Öztürk, ”Şu anda takip ettiğimiz 32 hastamız var. Hastalarımızla birlikte hastalık potansiyeli taşıyabilecek aile bireylerini de takip ediyoruz” diye konuştu.
Halk Sağlığı Müdürü Yüksel Kutlu ise 6-12 Ocak tarihleri arasında 66. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilkokullar, ortaokullar ve liseler arasında ”Verem” konulu resim, kompozisyon, şiir yarışması ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 6. ve 7. sınıflarda ”Obezite ve Diyabet” konusunda slogan yarışması düzenlediklerini belirtti.
Konuşmaların ardından, dereceye giren öğrencilere ödül olarak satranç takımı hediye edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!