Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. GÜNDEM
  3. ULAK’A GENEL MÜDÜR OLDU

ULAK’A GENEL MÜDÜR OLDU

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği’nin (SASAD) Genel Sekreteri olarak görev yapan, Kastamonu Çatalzeytinli hemşerimiz Dr. Ruşen Kömürcü (48), Türkiye’nin ilk yerli ve milli baz istasyonu üreticisi ULAK Haberleşme’nin yeni Genel Müdürü oldu.

ULAK Haberleşme A.Ş, Aselsan ve Havelsan gibi şirketlerinde hisse dağılımına sahip güçlü ortaklık yapısıyla, savunma sanayii ekosisteminin önemli bir parçası olmuş durumda.

Dr. Ruşen Kömürcü Kimdir?

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde, yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, doktora eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlayan Dr. Kömürcü, 1976 yılında, Kastamonu Çatalzeytin’de doğdu.

Dr. Kömürcü, SASAD Genel Sekreterliği görevinin öncesinde, 2005 yılından bu yana Türksat AŞ’de Kablo TV Pazarlama, Kablo TV Müşteri İlişkileri, Uydu Hizmetleri Müşteri İlişkileri ve son olarak da Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 1 Haziran 2022’den beri Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği’nin (SASAD) Genel Sekreteri olarak görev yapıyordu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü