featured

Türk Markası Zorunluluğu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırgızistan’da Mıstaçoğlu Grup ortaklığında yapılan, Ruby AVM’ye girmek isteyen Kırgız firmalara, Türk markalardan bayilik alın şartı geldi. 15 firma şartı yerine getirip AVM’ye girdi

Alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama şirketi KDM, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te iki Türk yatırımcı Ahmet Yakut ve Aydın Mistaçlıoğlu’nun(Kastamonu) 60 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği Ruby AVM’ye girmek isteyen Kırgız firmalara “Türk markalardan bayilik alma” koşulu getirdi.
Bu sayede hem Türk markalarını yaygınlaştırdıklarını hem de yurtdışındaki AVM’lerde daha fazla Türk markaya yer verdiklerini dile getiren KDM’nin kurucusu Murat İzci, “Ruby AVM için şimdiye kadar 15 tane ‘no name’ dediğimiz yani bir markası olmayan üreticinin Türk markaların bayiliğini almalarını sağladık. Bunlar arasında Us Polo, Seven Hill, Damat, Pierre Cardin, English Home, Koton, Bellona gibi markalar var. Bundan sonraki bütün yurtdışı projelerimizde aynı modeli uygulayacağız. Türk firmaların keşfetmediği pazarlara onlardan önce girip onları da yeni pazarlara açmış oluyoruz” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!