featured

TURİZMİN KALBİ DÜZCE’DE ATACAK

İstamonu Fuarcılık tarafından 19-22 Eylül 2024 tarihlerinde Düzce’de gerçekleştirilecek olan Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuar’ı BAKAF Travel, yerli, yabancı birçok katılımcı ve ziyaretçiyi bir araya getirecek. 

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği fuarlar arasında yerini alan BAKAF Travel’in 81 vilayette tanıtımına başlandı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un denetiminde gerçekleşecek fuarın diğer destekçileri arasında ise KOSGEB ve Düzce Belediyesi ’de yer alıyor

KARADENİZ’DE TEK FUAR BAKAF

Düzce’nin de içerisinde bulunduğu 18 Karadeniz illeri arasında

BAKAF Travel’in tek turizm fuarı olma özelliği taşıdığını belirten İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz, Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuar’ı BAKAF Travel’in bu açıdan çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “TOBB’un 2024 fuar listesinde Karadeniz’de Samsun ve Düzce’nin adı geçmekte. Konu Turizm Fuarı olduğunda ise sadece Düzce’de gerçekleşecek” diye konuştu.

TURİZMİN TÜM BİLEŞENLERİ MEVCUT

BAKAF’ın açılımının Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı olduğunu, burada bulunan Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak’ta turizmin, 4 mevsim tüm bileşenlerinin hazır olduğuna dikkat çeken Hüseyin Karadeniz, “41 Tabiat Parkı, 5 Mili park, 5 Antik Kent, 4 Kayak merkezi, 521 kilometre uzunluğunda 5 il ve 18 ilçeyi kapsayan kıyı şeridi ile ülkemizin en değerli ormanları, su havzaları, tarihi ve turistik alanlarına sahip Batı Karadeniz’in, yer altı ve yer üstü zenginliklerine, tarım ve hayvancılık alanında ciddi varlığını da eklersek az bile anlatmış oluruz” dedi.

KONUK ÜLKE, KONUK İL

Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı BAKAF Travel’ de Valilikler, Belediyeler, Kalkınma Ajansları, Tur Operatörleri, Sağlık, Gastronomi ve Konaklama alanında faaliyet gösteren şirketlerin olacağını da belitten Hüseyin Karadeniz, BAKAF’ta konuk ülke ve konuk il olacağının altını çizerek, 3 ülke ve 2 il, ile görüşmeler yapıldığını mayıs ayı ortası gibi kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK

İlki 2018 yılında İstanbul’da gerçekleşen ve 26 ülke den, turizm ve eğitim sektöründen paydaşları ağırladıklarını ifade eden Hüseyin Karadeniz,

BAKAF’ın ikincisi bu yıl Düzce’de gerçekleşeceğini, içerisinde birçok aktivite ve etkinliğin yer alacak dedi. Karadeniz, “Tüm alt yapı çalışmalarımızda sona geldik. Turizm çeşitliliği, keşfedilmemiş güzellikleri, tarım ve sanayinin birlikte geliştiği ve ekonomiye önemli katkılar sunduğu bölgede; BAKAF’ın, Batı Karadeniz adına gerçek bir tanıtım ve iş forumu olma özelliği taşıyacak. Sonrasında ise fuarın hem bu bölgelere taşınmasını hem de uluslararası kimlik kazanmasını hedefliyoruz. Böylece fuar hem bölgeye hem de Türkiye ekonomisine katkısını artıracak. Yerel markalar, yöresel ürünler, yöreye özgü el sanatları ve coğrafi işaretli ürün stantları da yer alacak.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!