featured
  1. Haberler
  2. EĞİTİM
  3. Tosya’da, uygulamalı orman eğitimi

Tosya’da, uygulamalı orman eğitimi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tosya’da FSC-Sürdürülebilir Orman Yönetimi Sertifikasyonu çalışmaları kapsamında uygulamalı eğitim verildi.

İlçeye bağlı Dağçatağı Köyü’nde, FSC-Sürdürülebilir Orman Yönetimi Sertifikasyonu çalışmaları kapsamında, Tosya Orman İşletme Müdürü Kamuran Aydoğan ve Tosya Orman İşletme şefleri tarafından üretimde çalışanlara, uygulamalı eğitim verildi.
Tosya Orman İşletme Müdürü Kamuran Aydoğan, yaptığı açıklamada, Sürdürülebilir Orman Yönetimi Sertifikasyonu’nun, ormanların ekolojik entegrasyonu ve orman ekosistemini tehdit etmeyecek ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özenle bakımı ve işletilmesi olduğunu ifade etti.
Aydoğan, ”Gelecek nesillerin bağımlı olacağı ormanların üretim kapasitesi ve biyolojik entegrasyonunu tehlikeye atmadan, ormanlardan mal ve hizmet üretimi için verdiğimiz uygulamalı eğitimler çok büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.
Açıklamasında, ormanların bugüne kadar korunarak geldiğini dile getiren Aydoğan, ormanların sadece yetkililer tarafından değil vatandaş tarafından da korunmasının Türkiye’nin yarınlarına daha güvenle bakılmasına imkan sağlayacağını sözlerine ekledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü