featured

Tosya MYO’da akademik yılına başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tosya Meslek Yüksekokulu’nda 2012-2013 akademik yılı açılış töreni ve eğitim-öğretime yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine yönelik tanışma toplantısı düzenlendi.

Tosya Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde törene, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Akyıldız, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç, protokol üyeleri, Tosya Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından toplantının açılış konuşmasını yapan Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Akyıldız, yapılacak çalışmalar ve açılacak programlar hakkında bilgi verdi. Açılacak yeni programlarla öğrenci sayısının artacağını ve bununda Tosya’ya her anlamda katkısı olacağını ifade eden Akyıldız Tosya MYO’nun bu aşamaya gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ise 49 ile başlayıp bugün 493 öğrenciye ulaşan Tosya MYO’nun gelecek yıllarda hem bölümlerinin hem de öğrenci sayısının artacağını belirtti.
Aydın, şu ifadeleri kullandı:
”Tosya Meslek Yüksek Okulu 49 öğrenciyle başladığı eğitim öğrenci hayatına 478 öğrenci ve 20 öğretim görevlisi sayısına ulaşmıştır. Fiziki imkânlarımız sınırlıdır, fiziki imkânlarımızı geliştirmek için elimizden geleni yapacağız. Kıymetli gençler, sizler artık Kastamonu Üniversitesi’nin bir mensubusunuz. Mensubu ve mezunu olmaktan gurur duyacağız bir üniversitenin içindesiniz. Sizlere düşen çalışmak gayret etmek yine en iyisini yapmak, hangi mesleği yaparsanız yapın, hangi yüksek okulu, bölümü, üniversiteyi bitirirseniz bitirin önemli olan kendini yenileyebilmek geliştirebilmektir. Çağı yakalayabilmek ayak uydurabilmektir. Hayatta başarının sırrı çalışmaktır. Bizde sizden daha fazla gayretle azimle çalışmanızı istiyoruz.”
Konuşmaların ardından okul bahçesinde oluşturulan Çınar Yolu’na, protokol üyeleri tarafından çınar ağacı dikildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!