Terör sorununu yabancı istihbarat teşkilatları çözemez

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İlyas Ak, ”Hükümet, Milli İstihbarat Teşkilatı’yla (MİT) değil, ABD ve İsrail istihbarat teşkilatlarıyla çalışarak, ülkedeki terör sorununu asla çözemez” dedi.

Ak, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye, Irak ve Suriye’de yaşananlar nedeniyle İslam dünyasının kan gölü içerisinde olduğunu öne süren Ak, bu coğrafyalarda tarihin en büyük oyunlarından birisinin oynadığını savundu.
Oynan oyundaki planın, Suriye’nin parçalanması ve İslam dünyasının birbiriyle savaştırılarak büyük İsrail’in kurulması olduğu iddia eden Ak, şöyle konuştu:
”Maalesef bilerek ya da bilmeyerek ülkemizde bu oyuna ortak olmaktadır. Hükümet, ABD ve İsrail istihbarat teşkilatlarıyla çalışarak, ülkedeki terör sorununu asla çözemez. Aksine, yabancı istihbarat teşkilatlarının oyunlarıyla ülkemiz bölünür hale getirilir. Terörün önlenebilmesi için mutlaka İslam Birliğinin olması gerekir. Suriye’deki savaş bizim savaşımız değildir. Biz bu savaşa dahil edildik. Bunu hepimizin bilmesi gerekir.”
Ak, partilerinin ısrarlı açıklamaları ve takibi neticesinde, hükümetin şeker fabrikalarının satılmasından şimdilik vazgeçtiğini öne sürdü.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!