featured

TEKNOFEST’te Taşmektep Rüzgarı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Abdullah Özdemir

Kastamonu Taşmektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, artık bir gelenek haline getirdiği TEKNOFEST Elektrikli Araç Yarışmasında ‘ivmelenme’ yarışında 20 rakibini de eleyerek Türkiye 1. oldu.

Tüm teknik kontrollerden tek seferde sorunsuzca geçen Taşmektep, genel klasmanda ise toplam 51 takım arasında Türkiye 5. olarak dereceye girdi.

Eleme usulü yarışılan yarışlarda rakiplerini eleyerek birinci olan İstiklal EC aracının sürücüsü Recep Gökırmak; “ekip olarak teknik kontrollerden geçerek piste çıkmaya hak kazandık. Teknik kontrollerinde ilk denemede en başarılı puanı alarak geçtik. Ardından piste çıktık. Verimlilik yarışında 5. sırayı aldık. İvmelenme yarışında da bugün 1. olduk. Liselerarası Elektrikli Araç Yarışları’nda İstiklal EC en önde gelen, en hızlı araç oldu. Toplamda buraya gelen 51 takım arasında 5. olduk. İvmelenme yarışına katılan 20 takım arasında eleme usulü olan ve kazananların tekrar tekrar yarıştığı yarışmalarda rakiplerimizin hepsini eleyip 1. olduk” diye konuştu.

Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür eden Danışman öğretmen Enver İyigören; “Bütün emek bu arkadaşlarımın. Kendilerine teşekkür ediyorum. Emekleri için de sağ olsunlar. Gerçekten burada olmak, bu heyecanı tatmak, bu ortamda nefes almak bambaşka bir şey. Bizim için sürpriz olan bir şey daha vardı. Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın buraya TOGG ile gelmesiyle aynı yolda, TOGG ile beraber aracımızı kullandık. Bu da bizim için ayrı bir heyecan oldu. Bütün emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muzaffer Bıyık
Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!