featured

Soğuk hava pazarları olumsuz etkiledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde sebze ve meyve pazarında satış yapan üretici ve tüccarları olumsuz da olumsuz yönde etkiledi.

Tosya’da pazartesi günleri kurulan sebze ve meyve pazarına ürünlerini satmak için çevre il, ilçe ve köylerden gelen üretici ve tüccarlar, soğuk hava şartları yüzünden pazara gelmeyen müşteriler nedeniyle satışların az olmasından şikayet ediyor.
Üreticilerden Adem Kara(62), Tosya sebze pazarında 20 yıldır aralıksız her pazartesi tezgah açtığını söyledi.
İlçe pazarına, yakın il ve ilçelerin yanı sıra köylerden gelen yüzlerce üretici ve tüccarın tezgah açtığını belirten Kara,”Kış ayları yaklaştığında bu yerlerden gelen satıcı ve müşteriler her hafta pazara gelmezler. Sadece ilçemizin satıcıları ve müşterileri pazara gelirler. Bu nedenle alışık olduğumuz yoğunluk olmaz. Tabi bu olay fiyatların yükselmesine neden oluyor. Fiyatı yüksek olan ürünü müşteri almadığı için tezgahlarımızı zararla kapatmaya başladık. Yeni kapalı sebze pazarımız faaliyete geçtiğinde inşallah, daha çok vatandaşımız pazara gelir ve bizler de, kış aylarında zarar etmeyiz” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!