featured
  1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. SEVGİLİOĞLU’NDAN OSB’YE ÖVGÜ

SEVGİLİOĞLU’NDAN OSB’YE ÖVGÜ

Yeni OSB ile ilgili süreci değerlendiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu; “İhracat yüzdesinin artırması için fırsat” dedi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OSB tamamlandığında 6. Bölge teşvik kapsamından yararlanarak yeni yatırımları çekeceğini söyleyen Sevgilioğlu; “OSB sayesinde kadim kentimizin ekonomisi büyüyerek daha fazla istihdam imkânı yaratacak ve halkımızın refah seviyesinin yükselmesine katkıda bulunacağına şüphemiz yoktur. Bölgedeki diğer sektörlerin de gelişmesini teşvik edecek bu yatırım şehrimize kazandırılmasında imzası bulunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, başından beri süreci yakinen takip eden Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’ya, milletvekillerimiz Sayın Halil Uluay ve Sayın F. Serap Ekmekçi’ye, Ticaret ve Sanayi Odamıza, Oda Başkanımız Sayın Oğuz Fındıkoğlu’na ve emeği geçen bütün hemşerilerimize Kastamonu MÜSİAD ailesi adına şükranlarımız sunuyoruz.”

İHRACATIN ARTMASI İÇİN FIRSAT

OSB’nin Kastamonu ihracat yüzdesinin artırması için fırsat olduğuna dikkati çeken Sevgilioğlu; “Bu yatırımı sahip çıkmak biz iş insanlarının görevi olmalıdır. Bu bağlamda, Genel Başkanımız Sayın Mahmut Asmalı ve Genel Merkezdeki ilgili komisyonlarla temas halinde olarak yurtiçi ve yurtdışı temsilciliklerimizde, sektöründe söz sahibi ve etkin üyelerimizin ulusal ve uluslararası yatırımlarının İhsangazi-Araç Organize Sanayi Bölgesi yer almaları için bizlerde çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Şehrimize sanayii alanında değer karacak bu yatırımın bir an önce ilimize kazandırılması için bizlere düşen her göreve hazır olduğumuzu belirtmek isterim.”

Kaynak; İstiklal Gazetesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!