featured

ŞERİFE BACI ANISINA

Hatay’ın 41 bin nüfuslu Payas Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü tarafından 2019 yılında yapımına başlanan ve 864 bin m2 alana sahip Şerife Bacı Camii açılışı gerçekleşti.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Abdullah Özdemir

Önceki devlet bakanlarından Murat Başesgioğlu, Payas Kaymakamı Kürşad Karaca, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, Hatay Kastamonulular Derneği Başkanı Ergin Eroğlu ve çok sayıda protokolün katılımıyla gerçekleşen açılış sonrası cami avlusunda iftar verildi.

Programda konuşan Başesgioğlu, “tarihi, milli ve manevi değerlerimiz açısından çok önemli bir ismin Kahraman Türk ve Kastamonu Kadını Şerife Bacı isminin bu camimize verilmiş olması çok kıymetli olduğu kadar geleceğimize ışık tutması açısından önemlidir.  Payas Belediye başkanı değerli kardeşim Bekir Altan başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başesgioğlu, açılışın ardından Payas Belediye Başkanı ve cumhur ittifakı Payas Belediye Başkan adayı Bekir Altan’ın seçim ofisine giderek, bir süre sohbette bulundu. Başesgioğlu, Protokol üyeleri ile birlikte Hatay’da yoğun nüfusa sahip Kastamonulu hemşerileriyle iftar sofrasında buluştu. Şerife Bacı Camii’nde gerçeklesen iftar programı yoğun katılımla gerçekleşti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muzaffer Bıyık
Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!