featured

“Serada Üreten Kadınlar”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Abdullah Özdemir

İnebolu ilçesinde devlet desteği ile Serada Üreten Kadınlar projesi kapsamında kurulacak serada kadınlar üretim yapacak.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde, İnebolu Kaymakamlığı ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (KUZKA) iş birliğinde yürütülen “Serada Üreten Kadınlar” projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, proje çerçevesinde ilk aşamada yaklaşık 2 dönümlük bir seranın kurulacağını belirterek; “İnebolu, Kastamonu’da sera potansiyeli en fazla olan İlçemizdir. İlçemiz 650’ye yakın sera ile iştigal eden ve 115 bin metrekare sera alanımız buluyor” dedi.

Bu proje çerçevesinde bayanlardan oluşan kooperatif kurmayı hedeflediklerinin altını çizen Baycar; “Biz şimdi iki sera projesini eş zamanlı şekilde birden başlatıyoruz. Projemizin birincisinde iki dönümlük modern bir sera yapacağız. Bu proje 2 milyon TL’lik bir projedir. Projemizin ilk kursunu açıyoruz. İki dönümlük serada topraklı ve topraksız alan olmak üzere ikiye ayıracağız. Ranzalı topraksız tamamen son teknolojiye uygun üretim yapacağız. Biz bu şekil projeler ile bayanlarımızı desteklemek istiyoruz ve kadınlarımızın gücüne inanıyoruz. Onlarla beraberde İnebolu’da çok işler yapacağımıza inanıyoruz. Biz İnebolu’da seracılığı ve tarımı markalaştıracağız” diye konuştu.

İlçede bulunan kadınların üretimde yer alması hedefi ile hayata geçirilen projenin tanıtım toplantısında İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hülya Karaaslan, seracılık projeleri ile ilgili kursiyerlere bilgilendirmelerde bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muzaffer Bıyık
Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!