featured

Şehitlerin adlarını lekelemesinler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Afyonkarahisar’daki patlamada yaşamını yitiren askerlerden Fatih Şalgam’ın babası Metin Şalgam, askerlerin ”Görev esnasında doğal afet nedeniyle şehit” sayılmasıyla ilgili, ”Bence bu işin doğal afetle bir ilgisi yok” dedi.

Şalgam,, oğlunu geçen yıl Kasım ayında askere gönderdiklerini belirterek, acemi birliğinin ardından Afyonkarahisar Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda vatani görevine devam ettiğini söyledi.
Patlama yaşandığında oğlunun 10 aylık asker olduğunu vurgulayan Şalgam, hayatını kaybeden askerlere ”doğal afet şehidi” denildiğini basından öğrendiklerini söyledi.
Şalgam, kendilerine henüz böyle bir yazı gelmediği vurgulayarak, askerlerin ”doğal afet şehidi” olarak anılmasının kendilerini üzdüğünü söyledi.
Devlete güvendiklerinin altını çizen Şalgam, ”(Şehitlerin) adlarını lekelemesinler. Bence bu işin doğal afetle bir ilgisi yok. Doğal afet dediğin, deprem olur, sel olur. Böyle şeylere doğal afet denir. Doğal afetin bir açıklamasını istiyoruz. Hükümetten bunun gereğinin yapılmasını istiyoruz. Böyle konuşmalarla, (şehidin) adını lekeliyorlar” diye konuştu.
Patlamada hayatını kaybeden diğer asker ailelerinin, bu konuda bir şey yapmaları durumunda, kendilerinin de ne gerekiyorsa onu yapacağını kaydetti.
Afyonkarahisar Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’ndaki mühimmat deposunda 5 Eylül’de meydana gelen patlamada 25 asker şehit olmuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!