featured

SARIGÜL GAZETE İSTAMONU’YA KONUŞTU

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Siyasi konulardaki soruları da yanıtlayan Sarıgül, bir soru üzerine, ‘’Mutsuzum çünkü düşüncelerini ve ilkelerini savunduğum Sosyal Demokrasi uzun yıllardır iktidar olamadı. Gönül ister ki Sosyal Demokrasi artık iktidar olsun. Hep muhalefette nereye kadar

Gazete İSTAMONU’ya özel demeç veren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Feshane Kastamonu Günleri’nde olmaktan son derece mutlu olduğunu ve Kastamonulu yurttaşlarla çok güçlü bir gönül bağı olduğunu söyledi.

Yıllardan beri hiçbir siyasi parti farkı gözetmeksizin Kastamonulularla el ele gönül gönle olduğunu aktaran Sarıgül şunları söyledi: ‘’Kastamonuluların örfüne, âdetine bağlı yurtsever insanlar olduğunu biliyorum. Kastamonulu; bir ricası, haklı bir isteği bile olsa bunu söylerken mahcup ve gururludur. Halisane duygulu, yüreği insan sevgisiyle çarpan ve bilerek bir karıncayı bile incitmeyen Kastamonulular benim için özel insanlardır

‘’ Gazete İSTAMONU önemli bir görevi ifa edecektir’’

Gazetemiz ile ilgili görüşlerini dile getirerek başladığı konuşmasında Sarıgül, ‘’ Büyük basın kuruluşlarının bile zor ayakta durduğu bir dönemde öncelikle sizi cesaretinizden dolayı kutluyorum. Halkın haber alma özgürlüğü hizmetine katkı sunmak kutsal bir görevdir. Bu önemli görevi en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyor, başarılar diliyorum’’ dedi.

Haber müdürümüz Murat Güven’in sorularını yanıtlayan Sarıgül, şöyle devam etti: ‘’ Beni fahri hemşeri ilan eden Kastamonululara çok şükür bu güne kadar mahcup olmadım. Gerek İstanbul’da gerekse Kastamonu ziyaretlerimde hep iç içe olduk. Benden bir istekleri olduğunda tüm imkânlarımı onlar için seferber ettim. Ben siyasi parti ayrımı yapmam, Allah’ımın bana verdiği gücü benden kim talep ederse elimden geleni yaparım. Bir tarihte benden bir araç yardımı talebinde bulunan Azdavay belediye başkanına sorgusuz sualsiz yardım sağladım; Helikopterle Azdavay’a geldim, aracını teslim ettim. Yardımda bulunduğum belediye başkanının Ak Parti mensubu olduğunu sonradan öğrendim.’’

Mutsuzum

Siyasi konulardaki soruları da yanıtlayan Sarıgül, bir soru üzerine, ‘’Mutsuzum çünkü düşüncelerini ve ilkelerini savunduğum Sosyal Demokrasi uzun yıllardır iktidar olamadı. Gönül ister ki Sosyal Demokrasi artık iktidar olsun. Hep muhalefette nereye kadar?

(Kendisiyle aynı oluşum içinde yer alan Daday belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş’ı işaret ederek)

Neden bu başkan hep muhalefet partisi mensubu olarak kalsın, neden iktidar partisinin belediye başkanı olarak daha iyi hizmet verir duruma gelmesin’’ diye sordu.

CHP de yaşanan istifalarla ilgili olarak ’ilgilenmiyorum, bir siyasi partinin iç işleridir’ değerlendirmesinde bulunan Sarıgül, hakkın değerleriyle halkın değerlerini buluşturma çabalarını sürdüreceklerini söyledi.

Bekleyelim görelim

Siyasi açılımını Kastamonu Daday’dan başlatması konusunda ise; Daday’ın bereketine Kastamonu’nun uğuruna inandığını söyleyen Sarıgül, Kastamonu’nun bütün ilçelerini dolaştığını ve bu yıl yeniden geleceğini belirtti.

Ülke siyasetindeki konumunuz ne sorusuna ise Sarıgül, ‘’ Ben şahsen ’o’cu veya ‘bu’ cu değilim. Sağcı, solcu, laik, anti laik veya mezhepsel anlamda Sünni, alevi diye insanların ayrıştırılmasına karşıyım. Ülkem insanının inançlarına saygı gösteren demokratik bir kitle hareketinin temsilcisiyim. Ülke bütünlüğünü savunan, bayrağına ve toprağına bağlı yurttaşlarımızla bismillah diyerek yolumuza devam edeceğiz’’ şeklinde yanıt verdi.

Geniş bir kesim tarafından desteklendiği hatırlatılarak, beklentileri hangi siyasi parti şemsiyesi altında, hangi siyasi oluşumla karşılayacaksınız sorusuna ise Sarıgül, şair İsmail Karaca’nın ‘’Bekle Buğday Tanesi’’ isimli şiiriyle cevap verdi.

Şiir şöyle:

Bekle kar altında kalan buğday tanesi

Yine onun sularıyla yeşereceksin

Gözyaşların çare değil ağlama büyü

Başını dik tutabilirsen boy vereceksin

Her yanımda allı morlu

Güller açar türlü türlü

Bu fırtına dünden belli

Baş edeceksin

Korku kar eylemez bir kez yola düşene

Sen bir aşkın içindesin yaşayacaksın

Dört yanını börtü böcek sarsa ne çıkar

Toprağa sıkı sarıl baş edeceksin

Her yanımda allı morlu

Güller açar türlü türlü

Bu fırtına dünden belli

Baş edeceksin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!