Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. SAĞLIK
  3. Sağlıklı ve Stressiz Yaşam

Sağlıklı ve Stressiz Yaşam

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu’da”Sağlıklı ve Stressiz Yaşam” konferansı düzenlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen konferansa, İl Emniyet Müdür Yardımcıları Metin Özyalçın, Oktay Aydemir, Eşref Küçük, Ali Aydın Akkoca, İl Emniyet Teşkilatı personeli ve eşleri, Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri katıldı.
Prof. Dr. Ahmet Maranki, konferansta yaptığı konuşmada,ülke içinde yaşayan insanların güvenliğinin önemli olduğunu belirterek, bu nedenle polislik mesleğinin stresli olduğunu söyledi.
Sağlıklı yaşamanın bir sanat olduğunu vurgulayan Maranki, ”Sağlık olmayınca hiçbir şey olmaz. Bir polisin rahatsızlığı varsa görevini yapamaz” diye konuştu.
Maranki, insanın kendisine verilen ömrü uzatmasının mümkün olmadığını ancak, ömrü kaliteli yaşamanın mümkün olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:
”1960’lı yıllarda ilaçlar yoktu. Son 50 yılda ilaç üretilip tüketilmeye başlandı. Her başı ağrıyan, öksüren tıksıran adama antibiyotik verilirse karaciğer, böbrek yok olur. Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre, her 100 kişiden 98’i ilaç kullanıyor. Bu 98’in de yüzde 62’si kronik rahatsız. Yani, artık ilacı hiç bir şekilde bırakamaz.”
Konferansın ardından İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Aydemir, Maranki’ye plaket takdim etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü