featured

SADAD’A ÇATALZEYTİNLİ GENEL SEKRETER

Genel Sekreterliğini Çatalzeytinli hemşerimiz Dr. R. Ruşen Kömürcü’nün yaptığı Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD), 35. yaşını kutladı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Abdullah Özdemir

Millî Savunma Bakanlığı’nın öneri ve desteği ile 1989 tarihinde Ankara’da kurulan ve 1,5 yıldır Genel Sekreterliğini Çatalzeytinli hemşerimiz Dr. R. Ruşen Kömürcü’nün yaptığı SASAD, 35. yaşını kutladı. SASAD, 2012 yılı başında sivil havacılık ve uzay alanındaki üreticilerin de çalışma alanına alınmış olmasıyla Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği adını aldı.

Dr. Kömürcü; “Savunma ve havacılık sanayisi, sürekli gelişen ve büyüyen bir sektör ve SASAD olarak, sektörün ihtiyaçlarını dinlemeye ve bu ihtiyaçları karşılamaya yönelik çalışmalar yapmaya büyük bir önem veriyoruz. Bu hedeflere ulaşmamızın hem ülkemiz için hem de ülkemizin dünya pazarlarındaki yerini sağlamlaştırmak ve geliştirmek için önem arz ettiğinin bilincindeyiz. Hep birlikte çalışarak sektörümüze ve ülkemize daha fazla fayda sağlamaya odaklanacağız” dedi.

SASAD NEDİR?

Türk Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği, kurulduğu 1989 yılından bugüne kadar sektörün gelişimine ve güçlenmesine katkı sağlamak misyonu ile savunma, havacılık, uzay ve anayurt güvenliği gibi alanlarda imalat, tasarım, mühendislik, lojistik destek ve eğitim faaliyetleri yürüten ve/veya yürütmek üzere faaliyete başlayan firma ve kuruluşların gelişimine, uluslararası pazarlarda rekabetçiliklerine katkı vermek ve üyelerinin ortak amaçlarını gerçekleştirmek amacıyla çalışmalar yapmak, sorunlarını topluca ele almak, üyeleri arasında iş birliği, dayanışma ve bilgi akışını sağlamak amacını gütmektedir. 250’den fazla imalatçı firma ve kuruluşu ile 6 kümeyi bünyesinde bulunduran SASAD, ülkemizde savunma ve havacılık sektörünün çatı kuruluşu rolümüz gereğince sektördeki başarılara destek olabilmek için çalışmalara hız vermekte.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muzaffer Bıyık
Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!