Rusya’da kaza yapan ro-ro gemisi -Gemi, İnebolu’da onarıma alındı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’da kaza yapan ro-ro gemisi -Gemi, İnebolu’da onarıma alındı

Rusya’nın Tuapse Limanı’ndan çıkış yaptığı sırada limana giren tanker ile çarpışan Melissa K adlı gemi, İnebolu Tersanesi’nde onarıma alındı.
İnebolu Tersanesi Teknik Müdürü Anıl Nedimoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geminin onarımına başladıklarını belirtti.
Çarpışma sırasında dış kaplamada 12 metre uzunluğunda, 7 metre yüksekliğinde hasar oluştuğunu ifade eden Nedimoğlu, wing tankında da yaralanma meydana geldiğini söyledi. Kazadan sonra hasarlı bölgenin su ile dolduğunu bildiren Nedimoğlu, ”Ancak geminin çift cidarlı olması sayesinde ambarlara su girmediğinden batma tehlikesi yaşanmamış. Bu şekilde İnebolu’ya kadar gelen geminin hasarlı bölgesini yeni sac kaplayarak onaracağız” dedi.
28 Nisan’da meydana gelen kazada, kılavuz kaptan eşliğinde Tuapse Limanı’na girmekte olan Tomsk adlı tanker, limandan çıkmakta olan Kalyoncu Denizcilik’e ait Melissa K adlı ro-ro gemisi ile çarpışmıştı.
Kazada, Melissa K adlı ro-ro gemisinin sol tarafında ağır hasar meydana gelirken, gemi onarımı için İnebolu Limanı’na gelmeyi başarmıştı.
(KY-SÖ-JM)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!