featured
  1. Haberler
  2. KÜLTÜR - SANAT
  3. PTT’nin 172. kuruluş yıl dönümü

PTT’nin 172. kuruluş yıl dönümü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PTT’nin 172. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Kastamonu PTT Başmüdürlüğü tarafından tören düzenlendi.

PTT’nin 172. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Kastamonu PTT Başmüdürlüğü tarafından tören düzenlendi.
PTT Kastamonu Başmüdürü Servet Önder tarafından Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunulması ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Törenin ardından konuşan PTT Başmüdürü Servet Önder, ”Teşkilatımız çok köklü bir kuruluş. Halka hizmet, hakka hizmettir mantığıyla çalışmalarımızı en güzel şekilde sürdürüyoruz. Geçtiğimiz sene şehitler nedeniyle kutlama yapmamıştık. 172. kuruluş yıl dönümümüz dolayısıyla birtakım etkinlikler düzenleyeceğiz. Ben teşkilatı mensuplarımızın kuruluş yıl dönümlerini kutluyorum” dedi.
Kastamonu Vali Vekili Macit Dalkılıç’ı makamında ziyaret eden Başmüdür Servet Önder ve beraberindekiler, Dalkılıç’a çicek ve hediye takdim etti.
Kurum çalışmaları hakkında bilgi veren Önder şunları kaydetti:
”Kastamonu ilinde aylık 150 bin parasal işlem, 10 bin kargo-kurye-lojistik, 200 bin adet posta gönderisi kabul işlemlerinin yanı sıra aylık 22 bin tebligat, 28 bin aylık kargo-kurye-lojistik ve 280 bin adet gönderi dağıtımı yapılmaktadır. 360 bin nüfusu bulunan ilimizde her iki kişiden biri PTT ile iş yaparak, kurumumuzun müşterisi konumundadır. İnönü ve Kuzeykent’teki PTT şubelerini PTT Bank’a çevirip ATM cihazı koyacağız. Eski TEKEL binamızın yer teslimi 14 Kasım’da bitecek.”
Vali Vekili Macit Dalkılıç, PTT çalışanlarının kuruluşlarının 172. yılını kutladı. Dalkılıç, PTT’nin halka sunulan hizmet kalitesini artırmak adına her geçen gün kendini yenilediğini vurguladı.
Dalkılıç, ”PTT, posta, bankacılık ve koli-kargo hizmetlerini sürekli çabuk ve güvenli bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmak gayreti içindedir”şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü