featured
  1. Haberler
  2. YEREL
  3. Mevlana’nın 739. Vuslat Yıl Dönümü

Mevlana’nın 739. Vuslat Yıl Dönümü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Yavuz, Mevlana’nın 739.Vuslat Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yavuz, mesajında Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin nasihatleri ve yaklaşımıyla Türk-İslam coğrafyasından dünyaya yayılan bir nimet olarak hatırlandığını belirtti.
Allah sevgisi ve insan sevgisini son derece güzel bir şekilde yorumlayan Hz. Mevlana’nın anlayışı, herkes için bir hoşgörü kaynağı olduğunu vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:
”Mevlana, sunduğu öğütlerle adeta insanlığı kucaklamış, değerleriyle her kuşağa yol göstermiştir. Gönlünden geçenleri söyleyen Hz. Mevlana, gönüllere hitap etmiş ve bunların sonucu olarak gönüllerimizde son derece önemli bir yere sahip olmuştur. Mevlana, aynı zamanda dayanışmanın yararını çok iyi fark etmiş ve birliğin faydalarını her fırsatta dile getirmiştir. Mevlana’nın asırlar önce dile getirdiği ‘Seviyoruz, yaşamımızın iyiliği bu yüzden. İnanıyoruz, yaşamımızın güzelliği bu yüzden. Biz birleştirmek için geldik, ayırmak için değil’ sözleri sevginin, inancın ve birliğin sözlerle en güzel ifadesi olmuştur. Bu vesileyle anlaşılmaktadır ki, kardeşliğimizi baltalamaya çalışanlara Mevlana yüzyıllar öncesinde gereken nasihati vermiştir. Onun düşüncesinde ve fikirlerinde ölüm hiçbir zaman yokluk olarak kabul edilmemektedir.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü