Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. CEMİYET
  3. Latif Çilingiroğlu Resmen Adayım Dedi.

Latif Çilingiroğlu Resmen Adayım Dedi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’daki Kastamonulular arasında, Latif Çilingiroğlu’nun Kas-Der Genel Başkanlığına adaylığı konuşuluyor. Gazete İstamonu’ya konuyla ilgili açıklamalar da bulunan Çilingiroğlu şu görüşlere yer verdi:

‘’16. Dönem Kas-Der Olağan Kongresi’nde genel başkanlığa aday olmam için hemşerilerimin ısrarı söz konusu. Şartların oluşması durumunda aday olabilirim’’

12 Haziran Salı Akşamı kenndisiyle görüştüğümüz Çilingiroğlu net olarak adayım dedi. Latif Çilingiroğlu daha önce ise gazetemize şu açıklamalarda bulunmuştu.

İstanbul Haseki Hastanesi Eski Müdürü Latif Çilingiroğlu, oluşmasını beklediği şartların sorulması üzerine, “Yapı olarak çekişmeyi severim, ancak söz konusu Kastamonu’ysa çekişmek yerine güçlerin birleştirilmesinden yanayım. Kongre’ye tek aday olarak girilmeli, bu konudaki net kararımı birkaç gün içinde açıklayacağım” dedi.

Kas-Der’ in, Kastamonuluların yolunu aydınlatan ışık olması gerekliliğinin altını çizen Çilingiroğlu sözlerini, “Kastamonululara hizmet etmek benim için ibadettir, İnsanların yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır’’ şeklinde tamamladı.

Latif Çilingiroğlu kimdir?
20 Ekim 1951 yılında Kastamonu’da doğdu. Kastamonu Gazi Paşa ilkokulunu bitirdi. Daha sonra Abdurrahman Paşa Lisesinden 1968-1969 döneminde mezun oldu. İktisadi Ticari Bilimler Akademisinde okudu. Hacettepe üniversitesi sağlık idaresi yüksekokulu’dan 1974 yılında okul birincisi olarak mezun oldu. Askerlik görevini Gölcük Deniz Hastanesinde Asteğmen olarak yaptı.

Türkiye’nin çeşitli illerinde Hastane Müdürlüğü yapan Çilingiroğlu, 2004 yılından beri sürdürdüğü Haseki Hastanesi Müdürlüğü’nden geçtiğimiz aylar da emekli oldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü