1. Haberler
  2. YEREL
  3. KÜRE BELEDİYE BAŞKANI AYDINLI, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

KÜRE BELEDİYE BAŞKANI AYDINLI, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, ilçe merkezinde yapılacak kış hazırlıkları, kızak festivali, Küre’nin şu andaki konumu, TOKİ ve düğün salonu konularını kapsayan bilgiler verdi.

Kastamonu’nun Küre ilçesinde kış hazırlıkları konusunda tecrübeli bir ilçe konumunda olduğunu belirten Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, rutin işler olan ve yapılması gereken işlerin yanında bu yıl için ilk etapta ince kum ve Çankırı’dan tuz aldıklarını, yine önlem olarak belediyeye ait Kato’nun ön kısmına greyder bıçağının takıldığını, özellikle dışarıdan gelen personel için mesai saatlerinin yarım saat öne çektiklerini söyledi. Ayrıca Aydınlı, bununla beraber hastane, okul, basamaklar ve devlet dairelerine vatandaşların kış aylarında daha rahat ulaşabilmesi için gerekli önlemlerin alındığı kaydetti.
Aydınlı, Küre’de son birkaç yıldır sürekli yükselen bir trende sahip olduğunu ifade ederek, görsel olarak bakıldığında Küre Meslek Yüksekokulu’nun önümüzdeki yıl dört bölüm olarak açılması ilçeye kültürel ve ekonomik katkı sağlayacağını vurguladı. Kastamonu merkez ve ilçelerinin hiçbirinin yapmadığı Meslek Yüksekokulu açarken kız ve erkek yurtlarının boş teslim edilmediğini belirten Aydınlı, iç düzenlemesi yapılmış, bilgisayar ve müdür odalarına varana kadar her şeyi tamamlanmış bir şekilde teslimini yaptıklarını belirtti.
Hem üniversite, hem memur kesimi, hem de Küre halkı için ‘TOKİ’ projesinin çok önemli olduğunu ifade eden Küre Belediye Başkanı Aydınlı, TOKİ’nin konumu itibariyle 30-40 bin metrekare altındaki 80 kişi olursa ve belediyenin yer göstermesi şartıyla projeye başlayacağını hatırlatarak kendilerinin ise ilk etapta 640 bin metre kare ve 72 kişilik tasarlanan projeye ilaveten 6 bin metre kare daha ekleyerek başvurusu 105 kişiyi bulan projeye hiçbir vatandaşının geri çevrilmeyerek, Nisan veya Mayıs aylarında TOKİ tarafından ihaleye çıkarılarak başlanacağını söyledi. Aydınlı, önümüzdeki yıl ise Ekim ve Kasım aylarında ise projenin tamamlanarak, ev sahiplerine teslim edileceğini ifade etti.
Küre ilçesinde kaloriferli ev sorunun olduğuna değinen Başkan Aydınlı, ilçede en önemli sorunların başında ısınma ve barınma sorunu olduğunu kaydetti. Bu konunun ise belediyenin görevi olmamasına rağmen Küre ilçesi için önemli olduğunu ifade eden Aydınlı, sosyal anlamda mekanların yetersizliğine de değinerek, belediyenin alt katındaki lokalin lokanta, eski öğretmenevinin ise bu bağlamda kafe olarak işletildiğini söyledi
İlçede eğitimin çok önemli bir yer tutuğuna dikkat çeken Aydınlı, hali hazırda bulunan Askerlik Şubesi binasını Sağlık Meslek Lisesi bünyesinde İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Mili Eğitim Müdürlüğünce onay alındığını belirterek, konunun bakanlık onayını beklediğini ifade etti.
Kızak festivali konusuna da değinen Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, 500 senelik geleneksel hale getirilen festivallerin olursa 40 santimlik karın altında ve geleneksel spor dalları federasyonunun katkısının olmadan yapılamayacağını 40-50 bin liralık bir maliyetin söz konusu olduğunu belirtti.
Son olarak Küre Belediye Düğün Salonu hakkında bilgi veren Başkan Aydınlı, salonun projesinin bittiğini eski hali ile düğünden düğüne açılan salonun üz katlı bir bina konumunda yeniden yapılandırılacağını söyledi. Başkan Aydınlı, şuan itibariyle iç dizayn çalışmalarının devam ettiğini, dış projenin ise bitirildiğini kaydetti. Üç katlı olan projenin alt kısmının toplantı ve diğer etkinlikler şeklinde yapılmasının düşünüldüğünü belirten Aydınlı, orta katın Küre Belediyesine ait sosyal tesis ve otel olarak kullanılacağını belirterek, en üst katın ise düğün salonu olarak yeniden restore edileceğini kaydetti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!