featured

KÜLTÜR AKTARIMINI SAĞLIYORUZ

Birol Yıldız, 5 yıldır başkanlığını yürüttüğü Azdavay Cazibe Grubu’nun 2008 yılında 8 dernekle başladığını bugün ise 37 derneğe ulaştığını, bu derneklerimizle Azdavay, İstanbul arasında kültür aktarımını en doğru şekilde sağlıyoruz dedi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Abdullah Özdemir

2009 yılından buyana Kağıthane’de bulunan kendi mülkünde hizmet veren Cazibe Grubu’nun aynı zamanda bir kültür evi olduğunu, burada iyi ve kötü günde, sevinçte ve kederde bir arada olduklarını ifade eden Birol Yıldız, “bu oluşumu bugünlere getirenlere teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı, bizde bizden sonrakilere bu bayrağı teslim etmek” diye konuştu.

Yıldız şöyle devam etti. Daha önce, Cazibe kadınlarını bir araya getirerek, onlar için halk eğitim ile birlikte kurslar düzenlendiğini, ev ekonomisine katkı sunmaları için eğitimler veriyorduk. İnşallah yeniden bu tür etkinlikleri başlatacağız. Yine kültür turları ile köylümüzün ve kentlimizin bilgi edinmesini sağlayacağız. Piknik ve yarışma programları ile dayanışma ve kaynaşmamız için önem arz eden yardımlaşmayı ihtiyaç sahiplerinden başlayarak düzenli bir şekilde yerine getiriyoruz. İnşallah bu Ramazan ayında da 21 Mart 2024 tarihinde iftar sofrasında bir araya gelerek, aynı sofrada buluşma imkanını da yakalamış olacağız.

HEDEFİMİZ BÜYÜK AİLE OLMAK 

Azdavay ile İstanbul arasında önemli bir köprü vazifesi gören Cazibe Grubu’nun amacının aidiyet duygusunu kaybetmeden, gelecek nesillere kültür aktarımını sağlamaktır. Siyasette, sporda, sanatta ve kültürde var olan değerleriyle yarınları yakalamak gibi bir derdimiz var. Tüm Azdavaylılardan ricam bu oluşma omuz vermeleri, bir sigara ücreti kadar aidatı bugün çok görürsek bu kurumlara yarın sığınacak bir insanımızda limanımızda olmaz. Varken kıymet bilinmez değil, yok olmadan kıymet bilmek ve değer vermek lazım. Hep birlikte el ele vererek büyük aile olma hedefimiz hiç uzak değil.  Cazibe Grubu’nun lokali haftanın 7 günü hizmet verebilecek şekilde, mevlit ’den nişana üyelerimizin hizmetindedir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muzaffer Bıyık
Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!