Esan Akü
  1. Haberler
  2. YEREL
  3. KÜ Genel Sekreter Vekili Küçük Abana’yı ziyaret etti

KÜ Genel Sekreter Vekili Küçük Abana’yı ziyaret etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik, sebze ve meyvedeki fahiş fiyatların yaz sezonuyla birlikte büyük oranda düşeceği öngörüsünde bulundu.

Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik, sebze ve meyvedeki fiyat artışlarının esnaflarla alakalı olmadığını belirtti. Başkan Gedik, “Yaş sebze ve meyve fiyatlarının aşırı derecede yükselmesi esnaflarımız ile alakalı bir durum değildir. 2022 yılına girmemizle birlikte özellikle benzin, mazot, LPG ve elektrik fiyatlarının büyük zam görmesi sebze ve meyve fiyatlarının da zamlanmasına neden oldu” dedi.

Bu sene havaların geç ısınmasının sebze, meyve fiyatlarına da yansıdığını anımsatan Gedik, “Ağır kış şartları dışında ikinci bir etken ise çiftçilerimizin, halcilerimizin ve esnaflarımızın girdi maliyetlerinin artması da fahiş fiyata neden olmuştur” diye konuştu.

Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik, esnafın her zaman mağdurun yanında olduğunu, pazarcı esnafının ve pazar yerlerinin sebze ve meyvede artan fiyatlar karşısında piyasada denge çubuğu olmaya devam ettiğini belirtti, şu anki fiyatların yaz sezonuyla birlikte büyük oranda düşeceği öngörüsünde bulundu. (Cengiz Muhziroğlu)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü