Kongre tamam, Kurtulmuş AK Parti’de ikinci adam

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 Eylül Pazar günü Ankara Spor Salonu’nda 4. Olağan Büyük Kongresini gerçekleştiren AK Parti’de Recep Tayyip Erdoğan yeniden seçildi. MKYK’ya seçilen Kurtulmuş’un partide ikinci adam olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

1421 oyla yeniden genel başkanlığa seçilen Başbakan Erdoğan, 81 il başkanı ve 324 milletvekili tarafından aday gösterildi. Erdoğan, hazırladığı yeni MKYK listesinde ise 50 kişilik MKYK’dan 21 ismin üzerini çizdi. Erdoğan’ın hazırladığı yeni listede, önceki MKYK’dan 29 isim yerini korudu.

Kurtulmuş faktörü

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Köşk’e çıkma planları nedeniyle “2014 kongresi” olarak adlandırılan 30 Eylül’deki büyük kongrede parti yönetiminde gerçekleştirmek istediği yeni yapılanmanın detayları netleşmeye başladı. Erdoğan, kongredeki vitrin yenilemesinin ardından kabinede de revizyon planlarken, parti protokolünde kendisinden sonra gelen ikinci sıra olan siyasi ve hukuki işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına partisini feshedip AK Parti’ye katılan Numan Kurtulmuş’u getireceği belirtiliyor.

İşte yeni A Takımı
AK Parti’nin yeni MKYK (Merkez Karar Yürütme Kurulu) listesi belli oldu. 50 kişilik MKYK’da 21 isim değişti. HAS Parti’yi fesih ederek AK Parti’ye katılan hemşerimiz Numan Kurtulmuş, Anayasa Mahkemesi eski raportörü Osman Can ve Demokrat Parti eski genel başkanı Süleyman Soylu MKYK listesinde yer aldı.

İdris Naim Şahin MKYK dışında kaldı
İçişleri bakanı, Devrekâni eski kaymakamı İdris Naim Şahin, Kürşad Tüzmen ve Ayşe Böhürler MKYK dışı kaldı.

M.Ali Şahin’de MKYK’da

TBMM eski başkanı, Karabük milletvekili Mehmet Ali Şahin’de AK Parti’nin yeni MKYK listesinde yer alan bir diğer isim oldu.

Amentü Şerhi Yazarı (Kastamonulu)Merhum Binbaşı Numan Kurtulmuş’un torunu olan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş İsmail Niyazi Kurtulmuş’un oğlu olarak 1959’da Ünye’de doğdu. Çeşitli siyasi partilerde üst düzey görevlerde bulunan Kurtulmuş, 1 Kasım 2010 tarihinde Has Parti’yi kurdu. 19 Eylül 2012 itibariyle de resmen Ak Partiye geçmiş oldu. Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!