featured

Kent Meydanı Siyez Şenliği İle Açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İhsangazi ilçesinde inşa edilen kent meydanı düzenlenen törenle açıldı. Meydanda düzenlenen şenlikte ise İhsangazi siyezi ve siyez ürünleri tanıtıldı.

İhsangazi Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Siyez Şenliği ve Kent Meydanı Açılış Programı’’ yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Etkinliğe Kastamonu Valisi Avni Çakır, Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu diğer ilçelerin belediye başkanları, siyasi partilerin il başkanları ve yönetimleri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkilileri katılım sağladı.

Etkinlikte ev sahibi olarak konuşmasını yapan İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, 12000 yıllık bir geçmişe sahip olan ata tohumu siyezin üretimi ve yaşatılması için her türlü desteği verdiklerini belirterek bu noktada ilçede kurdukları siyez buğdayı işleme tesisi ve kadın kooperatifi ile hem istihdama hem de üretime katkı sağladıklarını belirtti.

Gün boyu devam eden etkinliklerde mehter takımının gösterileri büyük beğeni toplarken çocuklar için de sihirbaz gösterileri başta olmak üzere eğlenceli etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında siyez ürünleri ile yapılmak koşulu ile üç dalda yemek yarışması düzenlendi yarışmada dereceye girenlere ödüllerini İhsangazi Kaymakamı Taha Genç ve İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık takdim etti. Akşam ise coşkulu bir kalabalık önünde halk konseri düzenlendi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!