featured

KATSO’dan Maranki ’ye tam destek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Halil Öztosun, İnebolu ilçesinde sağlıklı yaşam oteli yapmak için proje hazırlayan Ahmet Maranki’yle görüşmesinin ardından sağlıklı yaşam oteli projesine destek verdiklerini söyledi.

Maranki’nin Türkiye çapında tanınmış bir marka haline geldiğini ve Kastamonu’nun tanıtımını bedava yaptığını anlatan Öztosun, şöyle konuştu:

Öztosun: “İnebolu destek vermezse, Kastamonu olarak kucak açarız”

”Ahmet Maranki’nin projesi için İnebolu’da engeller çıkartıldığını duydum ve çok üzüldüm. Kendisine destek vermek için İnebolu’ya geldim. Maranki, İnebolu’da 250 yataklı bir otel projesi ile yatırım yapıp, buradaki yöresel organik ürünleri otele gelen müşterilerine sunmak istiyor. Para istemiyor, yer istiyor. İnebolu’da otel yapmak ve işletmek çok zor. Hocam buna rağmen bu projeyi buraya kazandırmak istiyor. Kendisine her türlü desteği vermemiz lazım. İnebolu açmazsa biz Kastamonu olarak hocamın önünü açarız.”

Maranki de, İnebolu’nun İskelle altı mevkiinde 250 yatak kapasiteli sağlıklı yaşam oteli yapmak için proje hazırladığını belirterek, ”Otelin maliyetini 15 milyon dolar olarak hesapladık. Kastamonu’da sağlık turizmini başlatarak otele gelecek müşterilere bu yörenin organik ürünlerini sunmak istedik. Ancak İnebolu’da beklediğimiz desteği göremedik” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!