featured

Kastamonulu işadamları Batum’a gitti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO), Karadeniz’in ticaret ve turizmde önemli potansiyele sahip şehirlerinden Batum’da incelemelerde bulunmak ve ”Batumbuild 2012” yapı fuarını ziyaret etmek için 40 kişilik bir heyetle Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti’ne gitti.

Geçtiğimiz yıl kalabalık bir heyetle KATSO’yu ziyaret eden Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm ve Ticaret Temsilcisi Osman Çalışkan, Batum’daki yatırım olanaklarını yerinde görmeleri için Kastamonulu işadamlarını davet etti.

Çalışkan’ın daveti üzerine gerçekleşecek olan Batum programında KATSO heyeti, ”Batumbuild 2012 Uluslar arası Yapı Malzemeleri ve İnşaat Makineleri Fuarı”nı ziyaret edecek.
KATSO Meclis Başkanı Selçuk Arslan yaptığı açıklamada Batum’un turizm, sanayi ve tekstilde büyük bir sıçrama yaptığına dikkati çekerek; ”Batum’la ilimiz arasında nasıl bir ticaret köprüsü kurabiliriz, sahil ilçelerimizde turizmi nasıl geliştirebiliriz, ilimizi dış dünyaya nasıl açabiliriz sorularına cevap bulmak için Batum’a gidiyoruz”dedi.
Arslan, Rusya’nın ticari ilgisinin de son yıllarda Ukrayna’dan Batum’a kaydığına işaret ederek; Batum gezisinde bu bölgenin ticari potansiyelini göreceklerini ve buna göre Kastamonu ile Batum arasında nasıl bir ticari köprü kurulabileceğini değerlendireceklerini söyledi. Arslan, Batum’a yatırımda geç kalındığını da vurgulayarak, Bartın ve Zonguldak limanlarından sürekli bu bölgeye inşaat malzemesinin gittiğini söyledi.
Arslan, ”Batum’a Kastamonu’dan da satacak elbette çeşitli ürünlerimiz olacaktır” dedi.

İstanbul’da bulunan Vali Erdoğan Bektaş’ın da havayolu ile Batum’a geçmesi ve burada KATSO heyetine katılması bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!