featured

Kastamonu’dan REİSİ CUMHUR GEÇTİ.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

16.11.2012 tarihinde Kastamonu’yu ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL, Valilik makam ziyareti , Rektörlük , Belediye Başkanlığı , Kastamonu Entegre ziyaretleri , Özel Eğitim Uygulama Okulu açılışında bulunarak, Valilikçe akşam düzenlenen bir program ile Milletvekilleri, bürokratlar, iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile akşam yemeğinde buluştu.

Vali Erdoğan BEKTAŞ yemek programında yaptığı konuşmasında;“Uzunca bir aradan sonra siz Cumhurbaşkanımızı aramızda görmekten duyduğum memnuniyeti, Kastamonu vatandaşlarımızın millet ve şükranlarını ifade ediyor, zatıalinizi saygıyla selamlıyor yeniden şehrimize hoş geldiniz diyorum. Kastamonu tarihi il. Geçmişi olan, gelenekleri olan, kültürü, değerleri olan, büyük potansiyeli ve imkanlarıyla gelişmeye uygun bir kent. Şehrimizin bugüne kadar gelişmesini önleyen ciddi dar boğazları vardı. Son yıllarda bu dar boğazların aşıldığını, havaalanı, Ilgaz tüneli, yollar, üniversite ve sanayi altyapısı gibi temel sorunların çözüldüğünü ya da çözüm sürecinin olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra biz Kastamonululara düşen görevin kalan altyapı sorunlarıyla hızla çözerek bu zengin alt yapının üzerine geleceğimizi üst yapımıza inşa etmektir. Ben şahsen Kastamonu’da bunun yeterli olduğuna inanıyorum. Şehrin gelişmek ve eskiden olduğu gibi bölgesinin merkezi ve öncüsü olmak için gerekli donanımı kazandığını ve o yola girdiğini, onun işaretlerini verdiğini rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Şehrimizi ziyaret eden Sayın Cumhurbaşkanımızdan, bu salonu dolduran değerli iş adamlarımızdan, seçilmiş atanmış yöneticilerimize, şehrin önde gelenlerine bu geleceğe yönelik tavsiye ve önerileri duymayı bekliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL konuşmasında; “Türkiye’nin zenginliğini güzelliğini ilk defa Kastamonu’da bu çevrede gördüm çok büyük bir öz güven ve memleketimizin ne kadar keşifte olduğunu, ne kadar zengin olduğunu gördüm. Bugün birkaç kez bunları paylaştık sizinle de bir kez daha paylaşmış olduk. Gerçekten Kastamonu sizinde burada yazdığınız gibi evliyalar şehridir çok büyük ilim adamlarının yetiştiği şehirdir, mücahitlerin yetiştiği şehirdir, kurtuluş savaşında İnebolu üzerinden kurtuluş savaşını en iyi şekilde destekleyen, besleyen şehirdir. Çokta ayrı bir özellik Çanakkale savaşında şehit veren illerimizin başında gelmektedir. Tarihi ve kültürü köklü olan ve kimliği bilinen bir şehrimizi Cumhurbaşkanı olarak ziyaret ediyor olmaktan büyük bir gurur duyuyorum büyük bir memnuniyet duyuyorum. Gün boyu Kastamonu vatandaşlarının yoğunluk gösterdiği sevgi ve muhabbet içinde ayrıca çok çok bir kez daha teşekkür ediyorum. Kastamonu’yu daha önce gördüğümde ve şimdi ki arasında farkı da sizinle paylaşmak isterim. Gerçekten şehrin girişinde olsun, derenin çevresi olsun çevreyi biraz gezme imkânımız oldu çünkü farklı farklı yerlere geldik. Hem Vilayette, hem Belediye’de brifingler aldım, Organize Sanayi bölgesine gittim, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayiye gittim orayı gezdim ve Hüseyin beyin okulunu açtık dolayısıyla şehri gezme imkânı oldu gerçekten çok değişmiş gördüm, çok daha modernleşmiş gördüm bundan dolayı da memnuniyetimi ifade etmek istiyorum

Detayları: 27. Sayımız da

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!