featured

Kastamonu’da bayramlaşma

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu’da merkez ve ilçelerinde Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma törenleri düzenlendi.

Kastamonu Valilik binasında düzenlenen törene, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Mustafa Gökhan Gülşen ve Hakkı Köylü, MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, İl Emniyet Müdürü Sami Uslu, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Çardakçı, il müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Bektaş ve protokol üyeleri daha sonra, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Devlet Hastanesi, Çocuk Yuvası, Kız Yetiştirme Yurdu, Erkek Yetiştirme Yurdu ve Huzurevini ziyaret etti.
Taşköprü’de Belediye binasında gerçekleşen bayramlaşma törenine, Kaymakam Ali Yılmaz, Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Tuncay Özbek, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın ardından protokol üyeleri, İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ve Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.
Tosya Kaymakamlığı ve Tosya Belediyesinin birlikte düzenlediği bayramlaşma törenine Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Kaymakam Mehmet TÜRKÖZ, Per. Yzb. Mesut KAHRAMAN, Belediye Başkanı Kazım ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Himmet POLAT, İlçe Emniyet Müdürü Kaan YIKILMAZ, Belediye Meclis Üyeleri, Kurum Müdür ve Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri, Ülkemizin çeşitli illerinde yaşayan gurbetçilerimiz ve Tosyalılardan da yoğun bir katılım oldu.

Daday’da öğretmenevinde düzenlenen törene, Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Daday Kaymakamı Zafer Sağ, Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Gazioğlu, Hastane Müdürü Bekir Sami Kavuş, İGM Üyeleri Faruk Ataşalar, İsmail Çiftçi, Özel İdare Müdürü Bahattin Tiftik, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd. Bşçvş. M. Ali Sayar, İlçe Emniyet Amirvekili Fatih Harman, siyasi partilerin temsilcileri, muhtarlar ve çok sayı da daire amiri katıldı. Kaymakam Zafer Sağ ve protokol üyeleri daha sonra, Hastane, İlçe Jandarma Komutabnlığı ve Emniyet Amirliğini ziyaret etti.

Abana’da Bayram namazının ardından Öğretmenler lokalinde gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde, ilçe protokolü vatandaşlarla bir araya geldi.İlçe protokolü daha sonra, ilçe emniyet amirliği ile jandarma komutanlığını ziyaret etti.

İnebolu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Kurban Bayramı nedeniyle İnebolu Huzurevi’ni ziyaret etti.
İnebolu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan Belediye Başkanı Engin Uzuner, Garnizon Komutanı Halil Aydemir ve kurum amirleriyle birlikte Huzurevi’ni ziyaret etti.

Bayram Geleneği Devam ediyor

Abana,Bozkurt, Çatalzeytin ve Küre ilçelerinde bayram geleneği olan pilav dağıtımı gerçekleştirildi.
Bozkurt ve Çatalzeytin’de Belediye ve ilçe esnafının katkısıyla hazırlanan etli pilav, ilçe meydanlarında halka dağıtıldı.

Abana’da süre gelen geleneksel bayram pilavı, ilk olarak Yakabaşı köyünde verildi. Küre’de ise İkizciler Köyünde bu yıl 2’incisi düzenlenen Pilav Şöleni’ne büyük ilgi gösterildi.

Milletvekili Köylü’den bayram ziyaretleri

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Kurban Bayramı dolayısıyla ziyaretlerde bulundu
AK Parti İnebolu İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle bayramlaşan Köylü, beraberindeki Prof. Dr. Ahmet Maranki ile birlikte balık satışı yapan esnafı ziyaret ederek sohbet etti.
Köylü, bayram ziyaretleri kapsamında Şenpazar, Cide, Doğanyurt ve Küre ilçelerine gitti.

Zonguldak’ta Kastamonulular buluştu

Zonguldak’taki Kastomunulular, Kurban Bayramı’nın üçüncü günü gerçekleştirilen pilav şenliğinde bir araya geldi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Lokali’nde yapılan ve her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen pilav şenliğine, Kastamonu ili yardımlaşma Derneği Başkanı Bahattin Şenol, Kastamonu İli Yardımlaşma Sandığı Başkanı Ali İhsan Özdemir ve Kastamonuluların yanı sıra Zonguldak belediye Başkanı Muharrem, Akdemir, Kilimli Belediye Başkanı Seçkin Özdemir, AKP Merkez ilçe Başkanı Metin Karaduman, MHP İl Başkan yardımcısı Recep Kocabacak, Merkez İlçe Başkanı Gürkan Gülay, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, Türk Büro-sen Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!