Kastamonu’da 4 yeni ambulans göreve başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü hizmetlerinde
kullanılmak üzere tam donanımlı 4 ambulans göreve başladı.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere tam donanımlı 4 ambulans göreve başladı.
İl Sağlık Müdürlüğü’nde düzenlenen törene, Vali Erdoğan Bektaş, Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, İl Sağlık Müdürü Metin Öztürk, Halk Sağlık Müdürü Yüksel Kutlu ve çok sayıda davetli katıldı.
Vali Bektaş, sağlıkta kalitenin geliştiğini belirterek, ”Sağlık Bakanlığımızın sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde uygulamaya koyduğu birçok yeni hizmetler ve sistemler var. Bir tanesi 112 Acil Servis ambulans sistemi. Hava ambulanslarıyla takviyeli olarak acil hastalarımızı sağlık kuruluşlarına ulaştırmak için gerekli tüm donanım oluşturulmuş durumda” diye konuştu.
Evde Sağlık Hizmetleri gibi birden çok hizmetin verildiğini ifade eden Bektaş, şunları kaydetti:
”Gerçekten sağlık konusunda gelişmiş ülkelerde ne varsa artık bizim ülkemizde de var. Hatta daha ileri düzeyde var. Eskiden bir ambulans almak için aylarca koşturduğumuz oluyordu. Hatta hayırseverlerden yardım istiyorduk. Şimdi öyle değil, 5’i bir yerden geliyor. Devletimiz ülkemiz gelişiyor, kalkınıyor. Sorunları hızla aşıyor. Sağlık konusunda gerçekten gelişmiş ülkelere bile örnek olacak bir düzeye gelmiş durumda. Ambulanslar Kastamonu’ya hayırlı olsun. İnşallah kimse hasta olmaz. Hasta olanları da incitmeden sağlık kuruluşlarına götürerek tedavilerini yaparız.”
İl Sağlık Müdürü Öztürk, Sağlık Bakanlığın’dan 5 ambulansın alındığını belirterek, kentsel vakaya 15 dakika içerisinde, kırsal vakaya da yarım saat içerisinde ulaşmak istediklerini söyledi.
4 ambulansı 112 envanterine katarak sağlık hizmetlerinin alt yapısında daha iyi hale gelmiş olacaklarını vurgulayan Öztürk, ”Çok yakın zamanda 50’ye yakın personelimiz de göreve başladı. Bundan sonra sağlık hizmetlerini daha çevik ve daha hızlı daha kaliteli araçlarla vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!