featured

Kastamonu Şehidine Ağlıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Azdavay-Evlek Köyü Nüfusuna kayıtlı Er Kadir Kayıkçı Diyarbakır’da şehit düştü.

Diyarbakır’ın Lice İlçesinde PKK’lı teröristlerin mayınlı saldırısında şehit olan Er Kadir Kayıkçı’nın baba evine ateş düştü. Baba Recep Kayıçı, dün konuştuğu oğlu şehit Kadir Kayıkçı’nın 15 gün sonra terhis olacağını söyledi.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde PKK’lı teröristler askeri aracın geçiş yaptığı sırada yola döşedikleri uzaktan kumandalı mayını patlatmıştı. Olayda Astsubay Selman Aksu ile Er Kadir Kayıkçı şehit olmuş, Er Mustafa Bayram ile yoldan minibüsüyle geçen Mizgin Tosun da yaralanmıştı.

Haberin gelmesinin ardından şehit Kayıkçı’nın evinin bulunduğu sokak mahalle sakinleri tarafından Türk bayraklarıyla donatıldı.

Evin önünde basın mensuplarının sorularını cevaplayan baba Recep Kayıkçı, en son dün görüştüğü oğlundan iyi olduğuna yönelik haber aldığını söyledi. Gözyaşlarına hakim olamayan baba Recep Kayıkçı, şehit oğlunun terhisine 15 gün kaldığını ve gün saydığını aktardı.

Baba Kayıkçı, “Telefonda tezkere almasından konuştuk. Uçak biletini almış. Orada diğer askerler bırakılmıyormuş. Terhislerinin gelmesine rağmen güvenlik gerekçesçi nedeniyle bırakmıyorlarmış.O da uçak biletim yanarsa falan diye endişe ediyordu. Ben de ‘Komutanlarına söyleyeceksin ona göre hareket edeceksin’ dedim.” ifadesini kullandı.
Şehit er Kayıkçı için yarın Devlet töreni düzenlenecek.şehidin naaşı, Ataköy 5. kısım camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak ceneaze namazı sonrası Edirnekapı Şehitliğinde toprağa verilecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!