Kastamonu Gazilerini Unutmadı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu merkez ve ilçelerinde Gaziler Günü dolayısıyla törenler düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kastamonu Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Çardakçı ve Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz anıta çelenk sundu. Törende, daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ali Cesuroğlu, törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dünden daha fazla iç ve dış düşmanların tehdidi altında olduğunu savunarak, Türk milletinin azim ve kararlılığının her zorluğu yenmeye ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmaya muktedir olduğunu söyledi.

Vali Bektaş’tan yemek

 

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Gaziler Günü dolayısıyla gaziler onuruna yemek verdi.
İl Özel İdaresi Sosyal Tesisleri’nde verilen yemeğe, Vali Bektaş ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan’ın yanı sıra çok sayıda gazi ve aileleri katıldı.

Yemek, gaziler için yapılan duaların ardından sona erdi.

Abana-Bozkurt

 

Bozkurt ve Abana ilçe sınırında bulunan ”700 Yıl Şehitler ve Gaziler Anıtı”nda düzenlenen törende, anıta çelenklerin sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Bozkurt Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Kıdemli Çavuş Mustafa Evecen, törende yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve yüce Türk ulusunun ebedi varlığının sonsuza kadar devam ettirmek, ulusal birliği ve yurt topraklarının bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek için hayatını ortaya koyan gazilere olan borcun asla ödenemeyeceğini belirtti.
Törende, Abana ve Bozkurt ilçelerinin lise öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu, gazilere ve şehit yakınlarına protokol üyeleri tarafından hediyeler verildi.
Pınarbaşı’na Mevlit
Pınarbaşı’nda düzenlenen törende, Kaymakam Ömer Faruk İlhan, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Özkan Akbulut ve Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.
Törenin ardından, İlçe Müftülüğü’nce Merkezi Camisi’nde şehitler ve ebediyete intikal eden gaziler için mevlit okutuldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!