Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. CEMİYET
  3. KASKON, Kastamonu’da temaslarda bulundu

KASKON, Kastamonu’da temaslarda bulundu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Konfederasyonu (KAS-KON) Genel Başkanı Hüseyin Selami Çelebioğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan 40 kişilik bir heyet, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Kastamonu’ya geldi.

20 Ocak 2013’te Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen 1. Olağanüstü Genel Kurul ile yeniden Genel Başkan seçilen Selami Çelebioğlu ile yönetim kurulu yeni üyelerinin, kentteki ilk programı Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etmek oldu.

“Sizin cennetiniz burası”
İstanbul’dan ziyarete gelen Kas-Kon heyetine ‘sizin cennetiniz burası’ diyen Vali Erdoğan Bektaş, “Kastamonu’daki rahatı, İstanbul’da bulamayacaksınız. Rahat edeceğiniz yer, sizin cennetiniz burasıdır. Bölgemize, fabrikalar, işletmeler gelmeye başladı” şeklinde konuştu.

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, son yıllarda kentin ulaşım altyapısındaki projelere de değinerek, “Ulaşım artık zor değil. Havaalanı var, Kastamonu-Karabük-Sinop yolları bitmek üzere ve profesyonel anlamında bir liman çalışmamız sürüyor. Dolayısıyla, Kastamonu’da bu anlamda bir sorun kalmamış olacak. Son dönemlerde, kente aldığımız yatırımlar da bunu gösteriyor, yatırımlar hız kazanmaya başladı ” ifadelerini kullandı.

“Yeni projelere imza atmaya hazırız”

Kas-Kon Genel Başkanı Selami Çelebioğlu, son 2 yıldır yaptıkları çalışmaları anlatarak, “Elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince, daha iyi ne yapabiliriz ve neler yapabiliriz diye çalışıyoruz. Kastamonu Valiliği’mizin koordinasyonunda, geçtiğimiz yıl, başarılı projeleri hayata geçirdik. Bu yıl da, yeni projelere imza atmaya hazırız” diye konuştu.

Kastamonu Festivalinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Tiftik de, Vali Erdoğan Bektaş’a festival çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kas-Kon heyeti valilik ziyaretinden sonra Vali Yardımcısı Atila Kantay, Belediye Başkan Vekili Bahri Yavuz, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın, İl Genel Sekreteri Zafer Karahasan ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Öztosun ve İnebolu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ı ziyaret etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü