featured
  1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. KASİAD’dan Yılmaz Redüktör’e ziyaret

KASİAD’dan Yılmaz Redüktör’e ziyaret

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yılmaz Redüktör yönetim kurulu başkanı Ender Yılmaz’a Hadımköy’de bulunan fabrikasında ziyaret gerçekleştirdi.

1963 yılında merhum işadamı Mesut Yılmaz tarafından kurulan ve bugünkü yerine 1987 yılında taşınan Yılmaz Redüktör Türkiye redüktör sanayiinin devi konumunda.

KASİAD genel başkanı Ayhan Aslan ve beraberindeki heyet, Ender Yılmaz’a yatırım çalışmalarının yanı sıra 2010 yılında yapımına başlanan Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksek Okulunu yaptırmalarından dolayı teşekkür ettiler.

Yılmaz Redüktör

35 bin metrekare alana kurulu fabrikayı gezen KASİAD heyeti Yılmaz’dan sektörle ve toplam 620 kişinin istihdam edildiği, dünyada ilk 10 Redüktör fabrikası arasında yer alan Yılmaz Redüktör’ün yeni yatırımlarıyla ilgili bilgi aldı.

Ender Yılmaz “Yılmaz Redüktör” olarak yılda 240 bin adet redüktör ürettiklerini ve Çerkezköy OSB’de 40 bin metrekare alanda kurulan yeni motor fabrikalarının ise faaliyete başladığını ilk etap da 100 kişilik bir istihdamla faaliyette olduğunu belirterek önümüzdeki günler de bu istihdamın 500 kişiye kadar çıkarılacağını söyledi.

Abana Sabahat-Mesut Yılmaz MYO

2010 yılında Abana İlçe Merkezinde 6500 m2 kapalı alana sahip Abana Meslek Yüksek Okulu binası ile ilgi bilgi de veren Ender Yılmaz, “1 bodrum ve 3 kattan ibaret olmak üzere içinde öğrenci etkinlikleri için 6 adet salon, kütüphane, öğrenci kantini, açık ve kapalı kafeterya, gerektiğinde yeterli hizmeti verebilecek laboratuar derslikleri, öğretim görevlileri için yeterli sayıda ofis ve 27 derslikten oluşan Abana MYO için rahmetli babamızın ve annemizin adını taşıyan Abana Sabahat-Mesut Yılmaz Meslek Yüksel Okulunun faaliyete geçmesinden çok memnunuz, bu kadar yoğun bir çalışma içinde biz yöneticiler büyük çatılar altındaki işletmelerimizi yönetirken sadece içini değil dışını da aydınlatmalıyız. Bu güne kadar da bu felsefemiz doğrultusunda ülkemize ve insanlarımıza faydalı olmaya çalıştık” dedi.

Ardından toplantı salonun da bir süre sohbet eden KASİAD başkan ve üyeleri, Ender Yılmaz’a KASİAD çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Başkan Aslan: Üreten işadamları olmaktan mutluyuz.

İSTAMONU/Başkan Ayhan Aslan, işadamı olarak İstanbul gibi metropol kentte üreten ve ürettiğini hem ülke, hem de memlekete katma değer olarak sunmaktan mutluyuz. Kastamonu’muzun önümüzde ki yıllarda kalkınmasının ve hak ettiği yere gelmesinde şüphesiz bir arada olmamız ve ortak duygu ve düşüncelerle hareket etmekten geçiyor. Görevde olduğumuz sürece Kastamonu’ya birçok kez giderek yatırımlar konusunda bilgilendirildiğini söyleyen Aslan, bizlerde ilk fırsatta bu yatırımların işadamlarımızın ve üyelerimizin ilgisi doğrultusunda sonuçlandırmak için sunumlar ve ziyaretler yapıyoruz gücümüzü yerinde tespit ediyoruz” dedi.

Ziyaret, yapılan ikram ve sohbet sonrasında son buldu.

Kimler katıldı?

Ziyarete katılan KASİAD üyelerinin isimleri ise şöyle: Ayhan Aslan, Mehmet Görgülü, Mustafa Tuna, Cemal Şenol, Tahsin Sönmez, Murat Arel, Hüseyin Kaya, Osman Yorgancı, İzzet Açıkgöz, Sezai Alkan, Mustafa Eren ve Mustafa Üründü.

Bu yazı içeriğinin tüm hakları www.istamonu.com ve GAZETE İSTAMONU’ya aittir. İzinsiz yayınlayanlar hakkında hukuki işlem başlatılacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü