Esan Akü
featured
  1. Haberler
  2. EĞİTİM
  3. Kadına Yönelik Girişimcilik ve Markalaşma Eğitimi Düzenlendi

Kadına Yönelik Girişimcilik ve Markalaşma Eğitimi Düzenlendi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daday’da, Kastamonu Üniversitesi (K.Ü.) Ormancılık ve Tabiat Turizmi Koordinatörlüğünde, Kastamonu Teknokent ve Daday Nafi ve Ümit Çeri Meslek Yüksekokulu (MYO) iş birlikleri ile Kadına Yönelik Girişimcilik ve Markalaşma Eğitimi düzenlendi.

K.Ü’nin ihtisaslaşma misyonu kapsamında şehirle bütünleşen, şehrin sosyal ve ekonomik kalkınmasına destek olan bu tür projelere önem verdiğini belirten Ümit Çeri MYO Müdürü Doç. Dr. Burhan Sevim; “Kalkınmanın yerelden başladığını ve bunun en önemli aktörünün de kadınlar olduğunu görülmektedir. Daday’ın kalkınması ve çok daha ileri gitmesi için bu tür etkinliklere devam edileceğiz.”

Gerçekleşen eğitimde, Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi Koordinatörü Öğr. Gör. Berkan Güngör, kadın girişimciliğinin önemi, kooperatifleşme ve kadın girişimciliğine yönelik sağlanan teşvikler üzerine bilgilendirmelerde bulundu.

Ardından Patent Destek Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Mehmet Fırat Olgun katılımcılara patent, coğrafi işaret ve markalaşma konularında bilgi verdi.

Sunumların ardından Doç. Dr. Sevim’in akademisyenlere teşekkür belgelerini, eğitime katılanlara da katılım belgelerini takdim etmesiyle program sona erdi.

Haber-İSTAMONU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü