Kablo hırsızlığına karşı 3 bin 500 alarm sistemi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kablo hırsızlığına karşı ülke genelinde 3 bin 500 noktada alarm sisteminin kurulduğu bildirildi.

Türk Telekom Kastamonu İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, müşterilerinin iletişim özgürlüğünü engelleyen ve ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olan kablo hırsızlığı olaylarının önüne geçmek için tüm ülke çapındaki önemli noktalarda alarm sistemi kurulduğu belirtildi.
Açıklamada, Türk Telekom’un Türkiye’nin her noktasına uzanan alt yapısında belirlenen 3 bin 500 noktaya kurulan sistem sayesinde, hırsızların kablo hatlarına müdahalesini anında tespit edileceği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:
”Sistem, kablo hattına yapılan müdahaleyi hemen ilgili Türk Telekom İl Müdürlüğü’ne bildiriyor. 7 gün 24 saat takip yapılan ve il müdürlükleri tarafından yönetilen ağ yönetimi sistemi, merkezleri alarmın devreye girmesiyle durumu güvenlik güçlerine bildiriyor. Böylece çok kısa sürede hırsızlık girişiminin yapıldığı noktaya ulaşan güvenlik güçleri, hırsızlık olaylarına daha etkin şekilde müdahale edebiliyor.”.
Açıklamada, Türk Telekom’un ülke çapında kurduğu alarm sistemiyle kablo hırsızlığı olaylarının önüne geçtiği kaydedildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!