Esan Akü
  1. Haberler
  2. YEREL
  3. İstanbul’dan yola çıkan3 bisikletçi, İnebolu’ya ulaştı

İstanbul’dan yola çıkan3 bisikletçi, İnebolu’ya ulaştı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanserden hayatını kaybeden sanatçı Kazım
Koyuncu’yu anmak ve bu hastalığa dikkat çekmek amacıyla ”Kansere Dikkat”
sloganıyla İstanbul’dan yola çıkan 3 bisikletçi, İnebolu ilçesine ulaştı.

İstanbul’dan başlayan 24 etaplı bisiklet turuna çıkan Cengiz Yargıç, Gönül Tekeş ve Ergun Oskay, İnebolu’da İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan tarafından karşılandı.
Cengiz Yargıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kazım Koyuncu’nun anısına kansere dikkat çekmek için yola çıktıklarını belirterek, 24 günde yaklaşık bin 500 kilometre yol katedeceklerini söyledi.
Çernobil kazasından sonra Karadeniz’de kanser vakalarının arttığını savunan Yargıç, ”Kanser hastalığı dünyada hızla artıyor. Karadeniz bölgesinde ise daha hızlı artıyor. Kanser hastalığında Türkiye 2. sırada yer alıyor. Kastamonu’da yeterli altyapı olmadığından hastalar tedavi için büyükşehirlerin yolunu tutuyor. Karadeniz’de artan kanser vakalarına dikkat çekmek için bu turu düzenledik. Bu kapsamda uğradığımız yerlerde broşürler dağıtarak, kanserde erken teşhisin önemini anlatmaya çalışıyoruz” dedi.
Yargıç, bisiklet turuna Bayrampaşa Belediyesi’nin sponsor olduğunu ifade ederek, etkinliğin 13 bölümlük belgesel olacağını kaydetti.
Grup Ayancık, Sinop, Alaçam, Samsun, Çarşamba, Ünye, Ordu, Giresun, Sürmene, Tirebolu, Vakfıkebir, Trabzon, Rize, Pazar ve Hopa üzerinden Artvin’e ulaşmayı hedefliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü