featured

İsrail’in Gazze saldırısı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Müftüsü Dursun Ali Şeker, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıyı kınayarak, ”Saldıran, katliam yapan, her tarafa bomba yağdıran İsrail’in ise kendini savunduğunu söylüyorlar.

Bu nasıl bir savunma, böyle bir savunma mı olur-” dedi.
Şeker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye saldırısını bir vahşet olarak gördüğünü belirterek, İsrail’in bu yaptığını tasvip etmenin mümkün olmayacağını söyledi.
Yahudilerin tarih boyunca zulme uğrayan bir ırk olduğunu aktaran Şeker, buna rağmen kendisinin de zulüm etmeye devam ettiği ifade etti.
Şeker, Yahudilerin en önemli özelliğinin para kazanmasını iyi bilmeleri olduğunun altını çizerek, şunları ekledi:
”Ama bunun yanında görülüyor ki zulüm etmesini de iyi biliyorlar. İslamiyetten önce Medine’ye hicret edildiğinde üç kabile vardı. Bunlar Yahudi kabileleriydi. Medine’nin sosyal, ekonomik ve aile hayatına hakimdiler. İki tane de Arap kabilesi vardı. Onlar da Medine’de yaşıyorlardı. Yahudiler rahat edebilmek için, kazançlarının bol bol elde edebilmek için iki Arap kabilesini birbirine düşürüyorlar. Araplar kan dökerken, Yahudiler seyredip keyfine bakıyorlar. Yahudilerin tarihten gelen böyle bir yapıları var.”
Filistin’de vatandaşın kendisini savunmak için bir hareketin içine girmesinin kınandığını dile getiren Şeker,”Saldıran, katliam yapan, her tarafa bomba yağdıran İsrail’in ise kendini savunduğunu söylüyorlar. Bu nasıl bir savunma, böyle bir savunma mı olur-” diye kaydetti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!