featured

İnebolu Belediyesi’nin fabrika ihalesi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnebolu Belediyesi’ne ait iki katlı fabrikanın ihalesinin tamamen yasal çerçevede gerçekleştirildiği bildirildi.

İnebolu Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, mülkiyeti belediyeye ait olan iki katlı fabrika ile arsasının ihalesiyle ilgili bazı internet sitelerinde yanlış bilgi içeren haberlerin yer aldığı belirtildi.
Açıklamada, söz konusu tesisinin aylık 6 bin lira muhammen kira bedeli üzerinden 5 yıllığına ihaleye çıkarıldığı hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:
”İhaleye iki firma katıldı. İhale kanunu hükümleri gereği firma temsilcileri dışında ihale salonuna kimse alınmamıştır. İhale sırasında süre isteyerek belediye dışına çıkıldığı ve bazı söylemlerde bulunulduğu iddialarıyla ilgili haberler tamamen asılsızdır. Katılımcılar ve komisyon üyeleri, ihale sonuçlanıncaya kadar ihale salonunu terk etmemiştir. İhale tamamen yasal çerçevede gerçekleştirilmiştir. Herhangi bir kişi ya da firmayla da görüşme olmamıştır. Belediye olarak kimsenin karşısına firma çıkartma gibi bir yaptırımımız da söz konusu değildir. İhale, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümleri uyarınca gerekli ihtar, ilan ve ihale prosedürleri izlenerek gerçekleştirilmiştir. İhale ile kamu yararının korunmasının amaçlandığı yeterince açıktır. İnternet sitelerinde çıkan haberlerin, gerçeği yansıtmadığı, aceleci ve gerçek dışı yapıldığı aşikardır.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!