featured
  1. Haberler
  2. YEREL
  3. İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz

İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, ”Okullar Hayat Olsun Projesi’ bir zihniyet değişimidir” dedi.

Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından hayata geçirilen ”Okullar Hayat Olsun Projesi”nin müdürlük toplantı salonunda yapılan izleme değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, halkın ve öğrencilerin ders dışı etkinlikler için de okulları kullanabileceklerini hatırlatarak, bunda mesai kavramının aranmayacağını ifade etti.
Bu proje ile ve uygulamaya koyulan veli ziyaretleri, kitap okuma, sosyal etkinlikler, akademik başarı ve değerler eğitiminde başarılı olunması durumunda, halkın eğitim algısına pozitif katkı sağlayacaklarını ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:
”Okullar Hayat Olsun Projesi’ bir zihniyet değişimidir. Ders dışı faaliyetler üzerinden hassasiyetle durursak, yöneticilerimiz çalışmaların içinde bizzat yer alırlarsa, eğitimin bütün paydaşları iletişimi birbiriyle çok iyi sağlarsa, başarılı olacağımıza inanıyorum. Çünkü, iletişim hayatımızın temel unsurlarından biridir. Bunu gözden kaçırmamalıyız. Görev yerlerimizde sadece birey değiliz. Aynı zamanda devleti temsil ediyoruz. Veli ziyaretlerinde devlet vatandaşın ayağına gitmiş oluyor. Yöneticiler olarak evrakları imzalamak, ziyaretçilerle görüşmeler yapmak, resmi anlamda sorumluluğumuzu üzerimizden kaldırmış olur. Ancak bunların üzerine bir şeyler koymamız gerekiyor. Farklı şeyler yapmak belki risk, uygulamaya koyduğumuz projeler gibi. Çünkü ortaya bir şeyler koyduğunuz da eleştiride alabilirsiniz ama bunu yapmamız gerektiğine inanıyorum.”
Değerlendirme toplantısında, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, il müdürlüğünün stratejik eylem planı çerçevesinde uygulamaya koyduğu yerel projelerle ilgili yaptıkları çalışmaları anlatan sunumları gerçekleştirdiler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü