featured

İHRACAT YÜZDE 206 ARTTI

Kastamonu’da Mart ayında yapılan ihracat 31 milyon 250 bin dolar oldu. Mart ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 206 arttığı görüldü.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından verilen bilgiye göre, Kastamonu’da Mart ayında yapılan ihracat 31 milyon 250 bin dolar oldu. Mart ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 206 arttı. Kastamonu’nun ithalatının ise 3 milyon 385 bin dolar ile geçen yılın aynı ayına göre yüzde 78,9 azaldığı görüldü. Mart ayında İhracatın ithalatı karşılama oranı ise yüzde 923,3 oldu. Kastamonu’dan gerçekleşen ihracatın dağılımı incelendiğinde ilk sırada 14 milyon 921 bin dolar ile diğer demir dışı metal cevherlerin madenciliği ürün grubu yer aldı. Kastamonu’dan 57 farklı ürün grubundan ihracat gerçekleşti. İthalat ise 58 farklı ürün grubunda gerçekleşti.

İthalatın ilk üç sırasında 797 bin dolar ile “dokuma” ürün grubu, 471 bin dolar ile “örgü ve tığ işi kumaşların imalatı” ürün grubu ve 375 bin dolar ile “ahşap plaka ve levha imalatı” ürün grubu yer aldı. Mart ayında Kastamonu’dan 48 farklı ülkeye ihracat yapılırken, 35 farklı ülkeden ithalat gerçekleşti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!