featured

”Gönül Elçileri” projesi tanıtıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kastamonu Vali Yardımcısı Atila Kantay, Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi’nden düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’de koruyucu aile sisteminin 2001 yılından bu yana uygulandığını belirterek, Kastamonu’da ise 12 yılda 3 tane koruyucu aile çıktığını söyledi.

Ülkede öğretmenin, sağlıkçının ve imamların girmediği hiçbir projenin başarıya ulaşmayacağını vurgulayan Kantay, ”Yolda gezen 100 kişiden biri bu sistemi bilmiyor. O yüzden gerçekten sizlerin himayesine muhtacız. Bu topluluktaki her bir idarecimizin, öğretmenimizin her kelimesi bir çocuğun dünyasını aydınlatacaktır” diye konuştu.
Kantay, Koruyucu Aile projesinin, Gönül Elçileri projesinin bir alt kademesi olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
”Gönül elçilerinin ana başlıklarından esas ana başlığımız ‘Koruyucu Aile’ başlığıdır. Diğer başlıklarımız ise ‘Engellilerin Erişimi’, ‘Kaliteli Yaşlanma’, ‘Kadının güçlendirilmesi’, ‘Aile ve Yoksulluk’tur. Ülkemizde gönül elçileri projesi bir hayır sistemine dayanıyor.”
Toplantıya, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’ın eşi Esma Bektaş, İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sarıkaya, ilçe milli eğitim müdürleri ile öğretmenler katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!