featured
  1. Haberler
  2. KÜLTÜR - SANAT
  3. FUAT SEZGİN’E VEFA PROGRAMI

FUAT SEZGİN’E VEFA PROGRAMI

Yönetim Kurulu Başkanlığını hemşerimiz Mecit Çetinkaya’nın yaptığı İBTAV tarafından "100. Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa" programı kapsamında panel düzenlendi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) tarafından yayımlanan, “Arap-İslam Bilimler Tarihi” adlı 17 ciltlik eserin tanıtımı ve “100. Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin’e Vefa” programı, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirildi.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan yönetimindeki panel’e Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Teki, İBTAV Yönetim Kurulu Başkanı Mecit Çetinkaya ve Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, YÖK üyesi Prof. Dr. Mahmut Ak ve Prof. Dr. Mahmut Karakuş, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

İBTAV Yönetim Kurulu Başkanı Çetinkaya konuşmasında, vakfın kurulmasında ve eserlerin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda, Bilal Erdoğan, Arap-İslam Bilimleri Tarihi’nin çeviri ekibine sertifikalarını takdim etti.

Arap-İslam Bilimler Tarihi” adlı 17 ciltlik eserlerin birer cildi ayrıca Çetinkaya tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır’a, Erdoğan tarafından da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e hediye edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İstamonu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Esan Akü